Nogomet: Tottenham je v Evropski konferenčni ligi ponižal slovenski Moura

šport

Harry Kane iz Tottenhama ploska slovenskim navijačem po porazu svoje ekipe. Image/Getty Images

Desetčlanski Spursi so v petek prejeli pozni gol in izgubili z 2:1 proti nizkemu slovenskemu NS Mora, zaradi česar londonski klub grozi izključitev iz tretje lige.

Mora, ki se nahaja v mestu z 11.000 prebivalci, do danes še nikoli ni zmagala v konferenčni ligi. Uvršča se nižje v ligi in pred desetletjem niti ni bila ekipa.

Če pogledamo položaj kluba, ga njegova 378. uvrstitev med evropskimi klubi postavlja ob bok Accrington Stanleyju, Cheltenham Townu in Gillinghamu. Vsi trenutno nastopajo v angleški premier ligi.

Poraz je velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, čigar stran zdaj grozi diskvalifikacija, če Moura v zadnjem krogu izgubi proti Vitesseju Arnhemu.

Moura je izgubil prve štiri tekme v skupini, a je povedel v 11. minuti, ko je v mrežo zadel Tommy Horvat. Tottenham, eden glavnih favoritov za zmago v prvi izvedbi tekmovanja, je v 32. minuti z drugim rumenim kartonom izključil Ryana Sessegnona.

Harry Kane je iz tesnega kota izenačil v 72. minuti, a je Tottenham dal Mouri priložnost, da se je v zadnjih sekundah po nepotrebnem odzval.

Amadej Maroša je za Mora v štirih minutah dodatka zadel v Mariboru, ki je z volejem zaključil hiter protinapad.

READ  Avstrija zahteva podaljšanje nadzora na meji z Madžarsko in Slovenijo - EURACTIV.com