Nogomet: Lovrić zadel in vodil Slovenijo, omamil Hrvaško

LJUBLJANA (Reuters) – Slovenija je v sredo na uvodni tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 slavila zmago nad sosedo Hrvaško z 1: 0, potem ko je Sandy Lovric v 15. minuti zadel za premagovanje podprvakov 2018.

Vezist Lovrić je z daljšim strelom s 15 metrov premagal hrvaškega vratarja Dominica Levakoviča, pet minut zatem, ko je napadalec Hrvaške Nikola Vlašič na drugi strani zadel vratnico, ko je prečkal vratnico.

Hrvaška je prevladovala na tekmi, a je bila videti neenotna v sredini in spredaj in imela je srečo, da ni zamudila, ko so Levakovi pregnali gol Andraza Spurarja, potem ko je Ivan Perišič skoraj zadel.

Na drugi strani je slovenski vratar Jan Oblak preživel pretežno tih večer in se zlahka zadušil v prizadevanjih za ukrotitev Dumaguya Vide in Meslava Uršiča.

Namestnik Blaise Kramer je v 89. minuti zgrešil zadetek gostujočega gosta, ki bi lahko povišal na 2: 0, preden bi se Slovenija držala premora v zaustavitvenem času.

Hrvaški selektor Zlatko Dalić je priznal, da je njegovo moštvo nastopilo pod nivojem, in poudaril, da je zdaj pod pritiskom.

“Čestitke Sloveniji, medtem ko smo nastopili slabo in si nismo zaslužili več kot to tekmo,” je Daličeva povedala za hrvaško Novo TV.

“Slovenija se je zdela bolj agresivna in motivirajoča, saj nam je uspelo ustvariti le nekaj priložnost na pol poti, ki so prišle do ničesar. Prostora za napake ni, a naše misli ne bodo padle, šli bomo naprej in se moramo izboljšati.”

(Zapisal Zoran Milosevljević; Montaža Toby Davis in Claire Fallon)

READ  bne IntelliNews - Banke kritizirale novo slovensko zakonodajo o posojilih v švicarskih frankih