Nemec Karl Geiger je na Blanici prevzel svetovni naslov smučarskih poletov

Po dveh dneh akcije na Blanici Nemec prevzame vodstvo in izbije Norvežana Holverja Ecknerja Granroota in tovariša Marcusa Eisenfichlerja.

Carl Geeker Petek se je začel močno z velikanskim zavihkom, nikoli se ni ozrl nazaj in zahteval svoj prvi zahtevek Svetovno prvenstvo v nebeškem letenju V soboto (12. decembra) kronana v Sloveniji.

Šlo je po žici, ko je Geiger premagal Norveško Holver Eckner Granerut Le 0,5 točke, od 877,2 do 876,7 Marcus Eisenhower Pobiranje brona.

27-letni Nemec, ki je bil uničen, ko je Granerut padel na tla, je pred padcem v sneg potisnil pesti.

Geiger je v petek zgodaj presenetil s skokom na 241 metrov in ga označil za “enega mojih najboljših”.

Njegov zadnji sobotni skok je bil sramota na 240,5 metra in ga je podrl z odra v Planici.

Ekipa iz Pjongčanga 2018 je prvi posamični svetovni prvak, ki je na svetovnem prvenstvu v skokih v nebo 2019 v Seifieldu osvojil srebrno medaljo, vključno z veliko gorsko ekipo in priložnostnimi mešanimi gorskimi zmagami.

Granerud je svojo fantastično sezono prebojev nadaljeval z uvrstitvijo na drugo mesto na gori znanih bratov Gorisek.

24-letnik, ki je prejšnji teden v ruskem Nižnem Novgorodu v Rusiji zaključil hat-trick zmag, trenutno vodi v smučarskih skokih svetovnega pokala.

Eisenhower je še en človek, ki uživa v odlični sezoni in je s 859,3 točkami zasedel tretje mesto, kar je Nemčijo postavilo v zlato in bron.

Avstrije Michael Hobok V petek je bil na prvem potovanju največji skok med celotnim vikend potovanjem na 245,5 metra, a je bil po koncu dvodnevnega tekmovanja šele na četrtem mestu.

Norveške Robert Johansson Bil je na petem mestu, saj se ni mogel uvrstiti v finale.

READ  Močno deževje povzroča poplave v nekaterih delih Hrvaške in Slovenije

Ko je za FIS govoril o drugem dnevu, je Geeker dejal: “Bil je velik pritisk s prvega zavihka. Po prvem krogu sem se počutil veliko bolje, vendar sem bil še vedno osredotočen in vedel, da moram še skočiti.

“Drugo letalo je v prvem delu rahlo visilo, vendar sem videl, da je priletelo naravnost, in zelena luč … Sem na vrhu, vendar do zadnjega nisem vedel, tako neverjetno. Ne vem. ne vem, kaj naj rečem. “

Geiger in Eisenbichler bi rada dodala medaljo med favorite na jutrišnji ekipni tekmi z Nemčijo, Norveško pa je branila krono izpred dveh let.