Nemčija se uvrsti na svetovno prvenstvo; Rusija in Hrvaška sta zmagali v končnici

Nemčija se uvrsti na svetovno prvenstvo;  Rusija in Hrvaška sta zmagali v končnici

Ker se je Nemčija kot prva država uvrstila na svetovno prvenstvo leta 2022, je trener njene nekdanje ekipe do 21 let po prvi zmagi Turčije jokal solze veselja.

Stephen Kundz po dramatični zmagi Turčije v La Liji z enajstmetrovko Brocka Yilmasa v deveti minuti nadoknade ni mogel obvladati svojih čustev.

Nemčija je v ponedeljek v severni Makedoniji zmagala s 4: 0 in tako zabeležila svoje mesto. Vsi zadetki so bili doseženi, ko so bili domačini v drugem polčasu utrujeni, do zmage pa je prišlo s presenetljivim porazom proti Severni Makedoniji z 2: 1 v Duisburgu marca.

To je bil edini neuspeh ustrezne kvalifikacijske kampanje s sedmimi zmagami na osmih tekmah v skupini J.

Pri Rotterdamu je Memphis Debay zadel dvakrat, zgrešil dve podaji in enajstmetrovko, saj je Nizozemska premagala Gibraltar s 6: 0, dve točki pred Norveško, kar je Turčiji prineslo štiri točke prednosti v skupini G.

Hrvaški in Rusiji je po njihovih odločitvah zagotovljeno vsaj eno mesto v končnici v skupini H.

Rusija proti Češki Tomasz Suzek iz Češke, Center, Kazan, Rusija, ponedeljek, oktober. 11. 2021. The.

Skupina d

Belgija, ki je konec tedna igrala v ligi narodov, bi se uvrstila, če Wales ne bi premagal Estonije. Toda uvodni gol Kieferja Moora za Wales je bil dovolj za vodstvo Tallinna z 1: 0.

Wales je bil enakovreden s Češko, ki je Belorusijo premagala z 2: 0. Vendar pa so igralci Checkers odigrali več kot eno igro.

Belgija se je uvrstila s skoraj petimi točkami. Naslednjič bodo Belgijci 13. novembra z Estonijo gostili Wales Belorusijo.

Skupina G
Debbie je svojo razočarano klubsko sezono postavil za Barcelono in Nizozemski omogočil koristno noč proti enemu od svetovnih nogometnih min. Njegov prvi gol proti Gibraltarju je bilo 13. leto za Orange, ki je v koledarskem letu podrl nizozemski rekord 12.

READ  Na Poljsko s tremi goli, za zimsko sezono v igri več scenarijev #video #photo

Nizozemska je imela dve točki prednosti pred Norveško, ki je premagala Črno goro z 2: 0 brez zvezdniškega napadalca Erlinga Hollanda.

Pokojni zmagovalec Yilmasa v Rigi je lovil Turčijo. Turčija 13. novembra gosti Gibraltar. Nizozemska z Norveško, Turčija pa v finalu na obisku v Črni gori.

Skupina H
Hrvaški vezist Luka Modrić je zadel iz prostega strela, da bi s Slovaško obnovil neodločen rezultat 2: 2, Rusija pa je na vrhu skupine premagala starega tekmeca Slovenijo z 2: 1.

Padajoče točke so, da bo morala Hrvaška, ki je na svetovnem prvenstvu 2018 zasedla drugo mesto, naslednji mesec zmagati proti Rusiji, da se bo samodejno uvrstila na svetovno prvenstvo.

Slovaška potrebuje zmago, da ohrani svoje kvalifikacijske upanje, in se ne more več uvrstiti.

Prav tako je Malta v 98. minuti zadela za 2: 2 za Ciper.

Skupina J
Nemčija je kljub težki tekmi proti tekmecu, ki je bil močno potisnjen v kvalifikacije, rezervirala mesto na prihodnjem turnirju v Katarju.

Guy Howarts je v 50. minuti prekinil zastoj, preden je hitri strel dvojnika Chelseaja Tima Wernerja. Jamal Musiyala je dosegel četrti gol za Hansija Flicka na 83. mestu, ki ga je postavil kolega nadomestnik Kareem Adeemi.

Nemčija v dveh krogih ni dosegla osmih točk v skupini. Flick je od prevzema Joachima Lawa po poletnem evropskem prvenstvu nadzoroval pet zmag.

Zadetek 26. minute Ionata Mitrie je bil dovolj, da je v Bukarešti premagal Romunijo z 1: 0.

Na drugi tekmi v skupini je Islandija s 4: 0 premagala Liechtenstein.

Romunija je s 13 točkami napredovala na drugo mesto v skupini, 12 pred severno Makedonijo in Armenijo.