Nedavno: Slabe hrbtenice prisilijo Likettija k upokojitvi

Cordina D’Ambeso, Italija – Najnovejše s svetovnega prvenstva v smučanju (ves čas lokalno):

___

18.30

Dvakratni olimpijski prvak Ted Ligetti se je moral v šestih dneh upokojiti zaradi slabih bolečin v hrbtu.

Ligetti je ta teden napovedal, da bo veleslalom na svetovnem prvenstvu v smučanju zadnji dogodek v njegovem življenju.

A na Instagramu piše, da je v petek “povzročil najhujšo išiasno bolečino v mojem življenju”.

Pravi, da je pregled na hrbtu razkril “kilo, ki zdaj ni varna za smučanje.”

Ligettijev finale je bil v petek.

Pravi: “Zdaj je čas, da sem zdrav na hrbtu, da podpiram igranje z otroki in smučanje za vse življenje.”

___

12.40

Goren Sutter pravi, da mu je uvrstitev na drugo mesto uvodne tekme svetovnega prvenstva v četrtek pomagala verjeti, da lahko osvoji zlato.

Švicarska smučarka je v Super-G začela s srebrno medaljo. To me je že presenetilo. “

Sutter je dodal: “Vedel sem, da gre vedno več možnosti navzdol.”

Sutter je po zmagi Marije Walliser leta 1989 postala prva svetovna prvakinja v spustu iz Švice.

Timothy Laura Good-Behrami je po osvojenem zlatu v Super G osvojila bron in dvignila medalje švicarske ekipe z dveh tekmovanj za ženske.

Sofia Gogia bi bila favoritinja za zlato po štirih zaporednih padcih v krogu svetovnega pokala, a Italijanka je zunaj sezone s poškodbo kolena.

___

12.10.

Corinne Sutter, ki je na svetovnem prvenstvu zmagala pri ženskah v spustu, je Švici podelila drugo zlato medaljo.

Nemška smučarka Craw Wheat je končala na tretjem mestu za 0,20, Laura Good-Behrami pa za 0,37.

Nalaganje …

Nalaganje …Nalaganje …Nalaganje …Nalaganje …Nalaganje …

Good-Behrami je v četrtek v Super G osvojil zlato in srebro Sutter.

READ  Slovenija potrdila paket za pomoč pri izkoreninjenju koronskega virusa v višini 3 milijarde dolarjev - EURACTIV.com

Ameriški dirkač Breezy Johnson je zasedel deveto mesto od devetih.

Dvakratna branilka naslova slovenska Ilka Stuhek se je uvrstila med najboljših 10 z 1,30 točke.

Michela Schiffrin je sedela na dirki za trening za prihajajoče prireditve.

___

21.45

Italijanska smučarka Francesca Marzaclia naj bi na svetovnem prvenstvu ob 11. uri po lokalnem času odprla spust za ženske.

Svetovni prvakinji Super G Laura Good-Behrami in ameriški dirkač Breezy Johnson sta priljubljeni med medalji.

Sodeluje le 31 dirkačev, saj na dogodku sedi nekaj velikih imen.

Sofia Gogia je zunaj sezone s poškodbo kolena po zmagi v zadnjih štirih padcih kroga svetovnega pokala.

Michael Schifrin in Petra Vlova želita trenirati za prihajajoče dogodke.