Najboljši strelec prepelice Valencije, zadnji pa se je smejal Šiško

Žan Mark Šiško in soigralci so se že veselili šeste zmage v letošnji Evroligi.  Foto: EPA
Žan Mark Šiško in soigralci so se že veselili šeste zmage v letošnji Evroligi. Foto: EPA

Bavarci so tekmo končali z delnim izidom 14: 3. Šiško je prvo točko dosegel štiri minute in pol pred koncem za vodstvo Bayerna s 74:69. Odgovornost je prevzel v ključnih trenutkih, zadel je dva izjemno pomembna koša, dve minuti pred koncem povišal na 81:78. Piko na i je postavil najboljši strelec tekme Vladimir Lučić, ki je v zadnji minuti in 45 sekundah dosegel sedem od 22 točk.

Prepelice so dosegle najboljše točke sezone, a to ni bilo dovolj, da bi Valencia dosegla tretji poraz.

Odlična predstava prepelice ni bila dovolj za zmago Valencije.  Foto: EPA
Odlična predstava prepelice ni bila dovolj za zmago Valencije. Foto: EPA

Real je v tretji četrtini streljal proti Zvezdi
Košarkarji Crvene zvezde so izgubili proti Realu iz Madrida s 67:73. Najboljši igralec tekme je bil Anthony Randolph s 13 točkami in šestimi skoki.

Beograjčani so srečanje v dvorani Aleksandra Nikoliča odlično začeli. Blestel je Jordan Loyd, ki je sredi prve četrtine dosegel osem točk za vodstvo 16-5. Real je odgovoril z delnim rezultatom 9: 0, Jaycee Carroll in Trey Thompkins sta bila natančna za črto. Po 10 minutah je bila prednost Crvene zvezde le 26:21.

Tudi drugo četrtino so rdeče-beli bolje začeli in povedli z 38:27. Ob odmoru so povedli s šestimi točkami prednosti (42:36).

Micič je za Panathinaikos dosegel 33 točk

Trener Reala Pablo Laso ni bil zadovoljen z obrambo in v tretji četrtini je njegovo moštvo pokazalo pravi obraz. Randolph je v prvi akciji drugega polčasa zadel trojko, nato so Madriđani dosegli sedem zaporednih točk in povedli. Crvena zvezda ni imela več razigranih posameznikov in je v tretji četrtini lahko dosegla le 11 točk. Alberto Abalde je konec 30. minute s trojko prehitel sireno, Real pa je dosegel šest točk (53:59).

Štiri minute pred koncem je Corey Walden poskrbel za zadnje vodstvo Crvene zvezde. Po minuti odmora je Thompkins dosegel dve zaporedni trojki in Real ni več izgubil prednosti.

READ  Olimpijske igre v Tokiu: pregled moške košarkarske ekipe

Začeli smo zelo slabo, nato pa smo veliko bolje igrali v obrambi. Po slabem začetku sezone je zdaj vsaka tekma zelo pomembna, «Je poudaril Randolph.

8. krog:
BAYERN – VALENCIA
90:79 (21:18, 16:21, 25:21, 28:19)
Lučić 22, Zipser 20, Johnson 17 … Šiško 6 (3/4 za dve, 0/1 za tri) in 5 podaj v 22 minutah; Prepelica 18 (1/2 za dve, 3/9 za tri, prosti meti 7/7), 5 podaj in 2 ukradeni žogi v 25 minutah, Dubljević 12, Kalinić 10.