Nadal se je z Carreno Busta boril v dveh nizih, nato pa se je uvrstil le v polfinale

Rafael Nadal se je veselil uvrstitve v polfinale po dveh urah in 15 minutah.  Foto: EPA
Rafael Nadal se je veselil uvrstitve v polfinale po dveh urah in 15 minutah. Foto: EPA

Carreno Busta je prvi niz dobil po uspehu v sedmi igri odmor. Tudi drugi niz je bil zelo izenačen, na koncu pa ga je Nadal obrnil na svojo stran z odmor v 12. igri.

Prvi nosilec je dodal plin v odločilnem tretjem nizu v zemeljski tekmec. Končno razmerje točk je bilo 97:79. Nadal se bo v polfinalu pomeril z Nemcem Aleksandrom Zverevim, ki ima 6: 3 v 7: 6 premagal Švicarja Stanislasa Wawrinka.

Schwartzman kot zadnji v Londonu
Po Nadalovi zmagi je jasno, da je zadnji na zadnji turnir vstopil Argentinec Diego Schwartzman, ki je izgubil proti Rusu Daniilu. Medvedev.

Na zaključnem turnirju v Londonu, ki bo med 15. v 22. novembra bodo nastopili Srb Novak Đoković, Nadal, Avstrijec Dominic Thiem, Rus Andrej Rubljev in njegov rojak Medvedev, Grk Stefanos Cicipas, Nemec Aleksander Zverev in Schwartzman.