Nadal je zmagal na OP Avstralije in osvojil svoj 21. veliki naslov

Rafael Nadal je zasedel 21. mesto, s čimer je podrl moški rekord za večino naslovov za Grand Slam posamezno in se vrnil iz dveh nizov in v finalu OP Avstralije, ki je trajal 5 1/2 ure, premagal Daniela Medvedjeva. Končaj do zgodnjega ponedeljka zjutraj.

V petem nizu se je zlomil med delom za prvenstvo 5-4, naslednjič pa ni naredil napake.

V 5 urah 24 minutah je bil to drugi najdaljši finale OP Avstralije, odkar je Novak Đoković leta 2012 premagal Natalie v petih nizih v 5 urah 53 minutah.

35-letni Španec je zdaj eden več kot njegova dolgoletna tekmeca Roger Federer in Đoković, znana kot velika trojica.

Nadal je v drugem nizu nekoliko zamudil nasprotnik, ki je v nedeljo zvečer skočil z 2-6, 6-7 (5), 6-4, 6-4, 7-5. Je četrti človek v zgodovini, ki je vsaj dvakrat osvojil vse štiri glavne naslove.

Nadal je leta 2009 osvojil svoj prvi naslov OP Avstralije in v štirih drugih finalih v Melbourne Parku izgubil proti prvaku US Open Medvedjevu. Njegova stopnja konverzije v velikem finalu je zdaj 29 od 29. Federer in Đoković imata vsak po 20 turnirjev v 31 finalih.

Njegov uspeh je bil še toliko pomembnejši, če upoštevamo, da je Nadal v drugi polovici leta 2021 odletel v Avstralijo z dvema tekmama, ker so ga lahko zdravili zaradi kronične poškodbe noge, a ne morejo ozdraviti. Poškodoval se je tudi Gov-19.

Medvedjev, ki želi biti prvi v odprti dobi, ki bo v naslednjem velikem turnirju osvojil svoj drugi naslov za Grand Slam, je šel na razdaljo za Natalie in dobil dva niza od dna. Medvedjev je zdaj z Andyjem Murrayjem, enim od poražencev v finalu naslednjega velikega dogodka, po največjem napredku v karieri.

READ  BDP Slovenije v prvem četrtletju pade za 4,5% na četrtletje, popoln vpliv virusa še ni razkrit

To je četrtič, ko je Nadal zmagal v petih najboljših tekmah v dveh nizih, in prvič po zmagi v četrtem krogu proti Michaelu Usenyju v Wimbledonu leta 2007.