Mura je motila Olimpijo, Maribor je skočil na vrh #video

V zadnji tekmi 3. kroga prvoligaškega Telekoma Slovenije sta se Olimpija in Mura v Stožicah razšli brez zadetkov. Tabor je pod vodstvom novega trenerja Gorana Stankovića premagal “negativnega” Aluminija (3: 1) in po znamenitem obratu v Novi Gorici je Koper uničil načrte vrtnic (4: 2). Na vrhu lestvice je Maribor, ki je v prvi predstavi po taktiki Maura Camoranesija zmagal nad Bravo (4: 1). Domžalčani so doživeli boleč poraz nad prvakom Celjem (2: 1).

Sklepno dejanje 3. kroga prve lige Telekom Slovenije se je končalo z derbijem v Ljubljani, edino tekmo kroga, ki je potekala brez zadetkov. Mura je bila nevarnejša tekmica, v Stožicah, kjer so gledalci tekmo lahko dolgo spremljali (do 500), so si priigrali več naprednih priložnosti, a vratar ljubljanskega kluba Žiga Frelih ohranil omrežje nedotaknjeno. Enako velja za rejce črno-belih mrež Matko Obradovicki je še vedno neporažen v tej sezoni.

Dve priložnosti Kevina Žižka v enem napadu:

To je dober obet za četrtkove izzive, ki čakajo na nedeljske tekmece. Zmaje bo v Fazaneriji gostil Zrinjski iz Bosne in Hercegovine, prekmursko ekipo pa danski Aarhus. Mura je ujela točke vodilnega Maribora, ki ima boljšo gol razliko in po lestvici vodi po treh krogih. Olimpija (z manjšo igro) za vodilnim parom zaostaja pet točk in še vedno čaka na prvo zmago v prvenstvu v tej sezoni.

Veličasten promet Kopra v Novi Gorici

Nedelja ostaja v znamenju sestankov, na katerih ekipa, ki ostane z igralcem manj, izplača v celoti. Nova Gorica je v derbi Primorske vstopila odlično. Po rdečem kartonu, ki ga je dobil nogometaš Kopra Lovre Čirjak, je mlada Nigerijka Mathias Oyewusi s klubskim prvencem je popeljal vrtnice v vodstvo. Gostje z obale, ki jih vodi legenda kluba Gorica Miran Srebrničvendar se niso predali.

Drugi zadetek Žana Žužka po asistenci Dareta Vršiča:

Izenačili so pred koncem prvega polčasa, nato po drugem zadetku Žana Žužka prevzel vodstvo, nato pa v dresu Kopra debitiral v 1. SNL Nardina Mulahusejnovića v Stefan Stevanović, dosegli sladko zmago 4: 2 Dare Vršič, vrtnice, ki igralca niso več znale uporabljati, so za kozmetični popravek skrbele le do konca tekme, ko si je Žužek zatresel lastno mrežo. Nekdanji član Domžal je s tremi zadetki najboljši strelec te sezone in zanimivo je, da je dosegel dva zadetka.

READ  Pred kvalifikacijami za svetovno prvenstvo Malte smo se tu zadnjič srečali s temi ekipami

Miran Srebrnič

Sportal

Koper je z rdečim kartonom ponižal Gorico #video

Naslednik Camoranesija v Táborju se je začel z odliko

Uvodna nedeljska tekma v Sežani je pripadla Taboru. Čeprav so gostitelji v 29. minuti ostali pri igralcu manj, kot je moral Dino Stančić zaradi dveh rumenih kartonov, ki sta zapustila igrišče, sta Štajercem povzročala veliko težav. Najprej je v vodstvo popeljal črno-rdečo belo točko Mario Babić, nato prvi junak dvoboja, portugalski novinec Aldair Djaro podvojil prednost pravega projektila.

Gol Aldair Djara pri 2: 0:

Upanje gostov na pozitiven rezultat je zraslo v 77. minuti, ko je bil Černohorec visok Filip Kukuličić zatresel je domačo mrežo, Tábor pa je bil rezervist v zadnjih minutah Marcel Staret potrdil je tudi zmago in se veselil uspešnega prvenstva novega trenerja Goran Stanković, ki je uspel Maura Camoranesija. Aluminij ostane na negativnem številu točk (-1), s katerimi je pritrjen na dnu tabele.

Goran Stankovič palec

Sportal

Na tabor z igralcem je manj vplival Kidričan #video

Domžale so šokirale zmagovalca, Kolobarić ostaja vroč

Branilci naslova ostajajo brez domače zmage tudi po sezoni v drugi ligi. Celje je tokrat priznalo prevlado Domžalčanov, ki so zmagali z 2: 1, glede na pridobljene priložnosti pa bi lahko s še večjo razliko v zadetkih na koncu zmagal na stadionu Z’dežele, ki je zbral 500 ljubiteljev nogometa. Dvajsetletni napadalec je bil spet dobre volje Dario Kolobarić, ki je tretjič zapored v celoti zadel in vodi na lestvici najboljših strelcev tekmovanja.

READ  Nicola Vlašić podpisuje rok West Hama, da se pridruži napadalcu Michaelu Antoniu

Zadetek Darie Kolobarić za Domžale 2: 0:

Pred njim je Matjaž Rozman še vedno premagal Matej Podlogar, je prispeval častni zadetek za Kosićevo moštvo, ki na začetku sezone ne gre po načrtih Jean Zaletel. To je zlomilo celjsko strelsko palico, ki je trajala skoraj 250 minut. Ekipa Domžal je osvojila prvo zmago v tej sezoni, ekipa Celja, ki se bo čez dva tedna v Evropi srečala z novimi izzivi, pa presenetljivo ostaja na koncu razpredelnice. To je bila tudi prva tekma slovenskih prvakov, v kateri so igrali brez najboljšega strelca in pomočnika. Daria Vizingerjaki so se preselili v Avstrijo.

Dario Kolobarić

Sportal

Rumena družina na krilih mladega junaka je poglobila krizo Celja #video

Bravo ni razočaral, je pa izgubil z 1: 4

Prebivalci Maribora so se prvič predstavili pod vodstvom Maura camoranesija, ki je navijače Violet takoj spravil v dobro voljo in izbrance pripeljal do visoke zmage nad Bravo. Ljubljančani, ki so v prvih dveh krogih imeli dve zmagi in bili na lestvici pred vijoličnimi, so pogumno vstopili v tekmo in bili v uvodni tretjini boljši tekmec in nato Aljoša Matko, napadalec Maribora, ki si ga je v lanski sezoni izposodil pri ekipi Bravo, z izjemnim zadetkom vijoličaste pripeljal do vodstva. To je bil njegov strelski debi v dresu Maribora.

Eurogoal Aljošy Mothers za 1: 0:

Sledile so nore minute Maribora in konec Jasmina Mešanović v Nemanja Mitrovič še pred koncem prvega dela je povedel s 3: 0! Bravo je še naprej prevladoval v drugem polčasu Mustafe Nukića znižali na 1: 3, nato pa se je dve minuti kasneje Maribor odzval z razigrano akcijo, ki je na končnih 4: 1 kronala vrat z povratnikom Jan Mlakar. Nenavadna tekma, v kateri je mladi ljubljanski klub do 14-krat streljal proti vratom Maribora (gostitelji le sedemkrat), a izgubil z 1: 4, se je na praznem ljudskem vrtu končala z prepričljivo zmago.

READ  15. dan olimpijskih iger v Tokiu: Torrent to ponovi