Možno napredovanje za ukrajinsko hokejsko reprezentanco do 20 let po divji zmagi nad Francijo – KyivPost

Potem ko je v divji tekmi s 7-6 premagala favorita Francijo, je Ukrajina prvič po letu 2011 napredovala v divizijo 1A, Slovenija, ki vodi skupino, pa je še vedno na poti.

Na svetovnem prvenstvu divizije 1B U20 v Estoniji je ukrajinska hokejska reprezentanca U20 premagala ljubljeno Francijo s 7:6 in se uvrstila v divizijo 1A.

V eni najbolj divjih tekem velikih hitrostnih nihanj, ki so jih opazili le na mladinski ravni, je Ukrajina po prvi tretjini povedla s 5-1, pred tem pa je Francija ponovno povedla v nevihti in 6-5 v tretji tretjini. Ukrajinci so ladjo prilagodili, ko je v 2,5 minuti izenačil strelec Sokila Kijev Mikhail Simsuk, ki je poskrbel za nepozaben podaljšek Artema Hrebinika.

Ukrajinska hokejska zveza je pozneje komentirala: “Triler s šokantnim koncem.”

To je bilo tekmovanje, ki si ga bomo zapomnili še dolga leta.

To je bil tretji zadetek Simsuka in osma točka na tekmi, kar je bilo dobro za drugo večino tekme po treh igrah. Zasedba Simsuk-Daniel Tract-Danilo Korsiletsky je prevladovala vso tekmo in dosegla štiri od sedmih golov ekipe, vključno z remijem in zmago.

Posebne ekipe so igrale glavno vlogo v prvih treh tekmah. Močna igra Ukrajine je pomembna s 46,15 %, kar je 6 od 15 golov ekipe. Tudi to je bilo potrebno. Ker je Ukrajina na treh tekmah prejela petkrat, nobena druga ekipa ni bila v slabšem položaju pri enajstmetrovkah.

Ukrajino vodi branilec Order Solach, ki ga je v XX krogu izbrala ekipa NHL Las Vegas Golden Knights in igra v Kanadi za Barry Golds iz Ontarijske hokejske lige.

Njegovi dve podaji sta ga v treh tekmah pripeljala do šestih točk, bili višji od katerega koli drugega branilca v tekmovanju in bili dobri za četrto mesto na lestvici točk.

READ  Ali je treba razmisliti o suspenziji lige NHL-White Govt-19?

“Ponosen sem, da lahko zastopam svojo državo na mednarodnem prizorišču,” je Solach povedal za Kiev Post. “V Kanadi je hokej na najvišji ravni, hiter in tehničen. Žal to ni najboljši čas za našo reprezentanco. Moramo v najvišje lige.

Ukrajina bi lahko naredila velik korak k napredovanju v prvo ekipo, ko bo jutri ob 12.30 pomerila Slovenijo. Potem ko je v tej skupini leta 2019 zasedla zadnje mesto, drugoligaš pa je izločil iz divizije 1A, bo Slovenija iskala hitro vrnitev.

Zmaga Ukrajine bo moštvo držala blizu vrha lestvice, saj bo napredovala z lahkim urnikom. Ukrajina je nazadnje igrala v drugem nivoju na ravni U20 leta 2011, preden je IIHF drugo stopnjo razdelila na visoko 1A in nizko 1B. Ukrajina je nazadnje igrala v Top Late leta 2004.

Tekmo si lahko ogledate na TV kanalu Sport1 v Ukrajini ali na YouTube kanalih Ukrajinske hokejske zveze in Mednarodne hokejske zveze.

Kliknite tukaj, če si želite ogledati njegov ponatis Ukrajina – Francija Šport.

Ukrajina je v prvi tekmi premagala gostitelje Estonijo s 7:2, nato pa izgubila z Japonsko s 3:1.

Ste našli tipkarsko napako? Sporočite nam – označite ga in pritisnite Ctrl + Enter.