Motric je prišel s klopi in dosodil enajstmetrovko proti Malti

Hrvaška je na poti do svetovnega pokala 2022 z zmago nad Malto, ki je zahtevala več dela, kot je bilo pričakovano.

Vodja Slatko Talić je tokrat upokojil več ključnih igralcev, med njimi Luco Modriča, Marcela Prošovića, Ivana Percyja in Dejana Lowrena. Modrić je proti Sloveniji in Cipru odigral že polnih 180 minut in je bil predviden za nekaj rotacij.

V prvem polčasu je bilo zelo malo priložnosti (5 strelov s Hrvaške, 2 z Malte), ko se je Hrvaška trudila prebiti obrambo Malte. Tudi Malti je bila zavrnjena globa Kljub jasnemu rokometu Od Juranoviča.

Samo Hrvaška lahko nadzoruje in zmaga v tekmi, dokler v drugem polčasu ne pridejo velika imena, saj so v 54. minuti Ivan Perici, Luka Modric in Wolfsburg Josep Breccal asistirali. Modric Milan je zamenjal Patelza v dvojnem središču hrvaške formacije 4-2-3-1.

Hrvaška je v drugem polčasu premagala Malto z 12: 0. Percy je v 62. minuti dosegel prvi gol in šel za branilce, da bi našel vrhunski predložek iz Pariza. V 75. minuti je ročni branilec Malte privedel do enajstmetrovke, ki je bila spremenjena v motrično kul. Hrvaška je sedela nazaj, po teh dveh zadetkih se ni zgodilo veliko, a do konca tekme je Perisis Brecalo dosegel še en gol za Balkan. Hrvaška zdaj vodi skupino H s 6 točkami, septembra pa se bo po poletnih evrih pomerila z Rusijo.

Kljub rezultatski oceni to ni bila najboljša predstava Hrvaške in od Modriča in Perišiča ni bilo potrebno premagati šibkejšega nasprotnika, kot je Malta. Njihova naslednja tekma bo 1. junija, saj se bo Hrvaška v prijateljski tekmi pred skupinsko etapo evra pomerila z Armenijo.

READ  CJ Perez v olimpijskih kvalifikacijah 3x3 pričakuje ostro nasprotovanje