Moška reprezentanca v smučarskih skokih je osvojila srebro

STA, 14. februar 2022 – Slovenska moška skakalna reprezentanca v sestavi Lovro Kose, Cini Brevsky, Timi Jazz in Peter Brevk je na skupinskem tekmovanju v Pekingu osvojila srebrno medaljo. To je četrta slovenska medalja v smučarskih skokih na zimskih olimpijskih igrah 2022 in skupno sedma.

Slovenija je bila po prvem krogu današnje skakalne tekme v vodstvu, nato pa se je uvrstila na drugo mesto z 934,4 točkami. Zlata Avstrija (942,7), Nemčija je osvojila tretje mesto (922,9).

“Super! Tako dobro se je izšlo,” je v svojem prvem odzivu za nacionalno televizijo po osvojitvi četrte olimpijske kolajne v karieri dejal kapetan ekipe Peter Brew. “Bilo je tesno do konca in res smo si zaslužili drugo mesto. Zelo sem vesel,” je dodal.

Zadnje tekmovanje v smučarskih skokih na zimskih olimpijskih igrah 2022 so zaznamovali močan veter, ki je pihal nad olimpijskim centrom v Zhangjiajouu, in zahtevno vreme. Skakalci so se morali spopasti tudi z močnim mrazom.

“Pogoji so bili zelo težki, sploh v prvem krogu. Zgoraj sem težko čakal. V finalu sem bil malo živčen, a mi je uspelo solidno skočiti. Zelo sem vesel,” je povedal olimpijski debitant Lovro Kose.

“Bila je težka konkurenca, veter je bil zelo slab. Danes nisem mogel narediti veliko, a moram reči, da smo vsi dali vse od sebe in moramo biti ponosni na srebrno medaljo,” je povedal Timmy Jazz.

Vesel je bil tudi trener Robert Harcoda, a z malo več sreče z vetrom v isti sapi bi lahko njegova ekipa osvojila zlato medaljo. “Čestitke fantom za osem velikih skokov. Ta dosežek nam vsem veliko pomeni,” je povedal za nacionalno televizijo.

READ  Belorusija je vodja opozicije v Sloveniji, preden je postala predsednica Evropske unije

Slovenija je v mešani ekipni konkurenci z Urso Bogotaj, Niko Krrishner, Petrom Brevkom in Timijem Sajjem že osvojila zlate medalje. Bogadaj je osvojil zlato, Krishnar pa bron pri ženskah posamezno.

Tako je današnja moška srebrna medalja četrta slovenska na zimskih olimpijskih igrah 2022 in skupno sedma. To je bila tretja slovenska olimpijska medalja v moških ekipnih smučarskih skokih po srebru v Calgaryju leta 1988 in bronu v Salt Lake Cityju leta 2002.

V Calgaryju je Jugoslavija osvojila srebrno medaljo z Madjasom Debக்kom, Miranom Debஸ்som, Primosom Ulago in Madjasom Soopanom, ekipa, ki je pred 20 leti osvojila Salt Lake v Wolverhamptonu s Tomzanom Frozom, Primosom Peterko, Robertom Gronzkom in Petrom Shonda.