Middlesbrough 1:0 Coventry: Andros Šporar je Boro izločil iz prvih šestih | Nogometne novice

Middlesbrough 1:0 Coventry: Andros Šporar je Boro izločil iz prvih šestih |  Nogometne novice

S četrtim golom Andrasa Spore na zadnjih šestih tekmah je Middlesbrough po zmagi nad Coventryjem z 1:0 na šesto mesto.

Nebeško modri, ki so pred Boroughom zaostajali za eno mesto in eno ali dve točki, so dobili svojo priložnost in počistili les na Riversideu.

Toda osmi gol Sporerja je bil odločen, da bo Middlesbrough vrnil na zmagovalno stezo v temnem popoldnevu na reki Tees.

Slovenec, ki si je sposodil pri Sportingu iz Lizbone, je skočil v šesterce in v svojo sprednjo preoblekel nizek naboj namestnika Florina Paloguna.

Ta zmagoviti gol je povzdignil Middlesbrough nazaj v cono play-offa, potem ko je prejšnji ponedeljek izgubil v osmih tekmah pri Blackburnu.

Možje Chrisa Wilderja so morali ostati budni 90 minut, ker je slog hitre podaje Coventryja povzročal težave.

Coventry pa je vratarja Middlesbrougha Joeja Lamleyja preizkusil le enkrat v uvodnem delu, ko je ob bližanju odmora obrnil prvi poskus Colma O’Hareja.

Pred tem je bil Middlesbrough ekipa, ki je najbolje začela, čeprav ne z veliko zlate priložnosti.

Potem ko je Josh Eccles na nasprotni strani streljal mimo z mesta pomanjkanja Victorja Kyogaresa, se je Middlesbrough nekajkrat približal.

Dominic Hyam je blokiral štetje golov Šporarja, Aaron Connolly pa je streljal v roke vratarju Coventryja Simonu Mooreu, potem ko je Marcus Tavernier dobro nadzoroval podajo.

Pol ure pozneje se je Moore še bolje ustavil in blokiral nevaren prosti strel Bedieja McNaira z 20 metrov okoli stene.

Po nadaljevanju je imel Coventry več težav in je v šestih minutah drugega polčasa zadel prečko, ko je Kyle McFotz nadzoroval odbitek z glavo Matta Crooksa, preden je udaril z voleja proti drvarju.

Trener Middlesbrougha Wilder je čutil potrebo po nečem drugem, zato so ga poslali kot dvojno alternativo z uvedbo Balochistana in Martina Piera.

READ  FIBA 3x3 World Tour Jetta Final 2020 Riga 1. dan takoj

V dveh minutah je Balochistan, ki je bil posojen iz Arsenala, mimo svojega moža v območju in izpeljal popolno nizko podajo v 6 jardi, da bi dosegel strelec.

Coventry je kmalu začel ofenzivo v iskanju izravnave, O’Hare pa je videl udarec z glavo, ki ga je moral Lamley sijajno odvrniti v kot.

Ko je McNair posredoval proti Postu za Middlesbrough, je bil to del polurne napetosti.

Lumley, ki je dobil kazen, ker je zamudil čas, je moral prevzeti minimalen udarec od samega oblikovanega Gyokeresa, ker je bilo občinstvo na koncu močno, ne da bi našlo to ključno ravnovesje.

Izvršni delavci so rekli …

To je Middlesbrough Chris Wilder: “S klopi smo se dolgo in trdo pogovarjali o globini, zdaj pa imamo spremembe. Obstaja konkurenca za sedeže. Vesel sem, da smo imeli to priložnost, da naredimo te spremembe, ko smo želeli. Začutili smo čas.

“To je dobra odločitev. To ni naša edinstvena predstava, ni predstava Forest, Huddersfield ali Stoke. Kot smo že pokazali, morate gledati na svojo predstavo. Želimo biti.”

iz Coventryja Mark Robbins: “Moramo govoriti o zmagi, ne o neuspehu. To je kot QPR prejšnji vikend. To bi morali izkoristiti, ko pride priložnost. Tega nismo storili. Morda smo se enkrat narobe razumeli in zadeli. Malo sreče iz enega-dva , odstopanje, potem je bil muškatni orešček in izstopili smo iz položaja.

“Samo od tam bi lahko šla žoga. Napadalec jo je pogumno dosegel in jo odpeljal na zadnji del mreže, a je bila sprva blizu vratarja, zato jo bom pogledal. To je bilo. razočaran gol. Naredili smo nekaj napak in igrali malo bolj neposredno, kot smo želeli. Tega ne moremo obžalovati. Za naslednjih nekaj tekem je veliko pozitivnih stvari.