Matisse Thybulle je dobitnik bronaste medalje

Reprezentanca ZDA je z zmago nad Francijo (bravo, KD) odnesla zlato v moški košarki, a kot častne Avstralce tukaj v širši Filadelfiji nas je bolj skrbela tekma za bron med Avstralijo in Slovenijo. Kaj pa narediš z olimpijsko medaljo na črti? Matisse Thybulle premaknete v začetno postavo.

Boomerji so z nalogo upočasniti slovenskega zvezdnika Luko Dončića pripeljali svojega obrambnega asa. Rezultati so bili vsekakor pozitivni. Luka je tekmo končal z 22 točkami, a pri 20 poskusih iz igre, pri tem pa je osemkrat prevrnil žogo. Dončić je končno povezal z nekaj koraki nazaj v četrti četrtini, toda Matisse in Boomers so se še posebej dobro odrezali na Luki že na začetku, saj so pomagali ustvariti 8 točk prednosti na polčasu.

Na tekmi je Patty Mills z 42 točkami opravila težko delo v napadu, a Matisse je prispeval k zmagi s 107:93 in zabeležil 11 točk, pet skokov, štiri podaje, tri ukradene žoge in eno blokado ( plus spodbudno, nič prometa). Kot običajno je bil Thybulle izjemno aktiven, z obilico udarcev, vključno s tistim, ki je premagal brenčalo v prvem polčasu.

Eno zaporedje je odlično vključevalo Thybullejev pozitiven učinek na igrišču, ko je žogo od zadaj odbil od Luke, nato pa asistiral pri 3 na drugi strani.

Glede na to, da so Sixersi predvidoma pripravljeni na prehod z Bena Simmonsa, bo Matissejeva vrednost kot branilca na obodu vse bolj ključna. Super je bilo videti, da je Thybulle dva tedna v Tokiu uničil opustošenje, obenem pa je dosegel nekaj korakov tudi v ofenzivnem delu. Nimam težav s tem, da bo različica Scottieja Pippna pri Boomerjih videla še več časa, ko se vrne v ZDA.

Avstralija brez Matissa Thybullea: 0 olimpijskih medalj v moški košarki
Avstralija z Matissejem Thybullom: 1 olimpijska medalja v moški košarki