Maribor je po obrambi enajstmetrovke Juge nadigral Aluminij

Petnajstkratni slovenski prvaki so na zadnjih sedmih tekmah zmagali v Kidričevem. Nazadnje so tam izgubili maja 2017, kar je bil tudi edini poraz Maribora na desetih medsebojnih tekmah v Kidričevem.

Jug je odbil Horvatov strel z bele točke

Maribor je imel v uvodnih 20 minutah veliko posesti. Aluminij je bil v podrejenem položaju in že od prvega poskusa je prišel do enajstmetrovke. Jure Matjašič je poskušal z lobom premagati vratarja po fenomenalni podaji Denis Klinar, vendar se je žoga od prečke odbila visoko v zrak. Mario Lucas Horvat je streljal brez zadetka, ko je zletel mimo Ažbe Jug, ki je strel skoraj ubranil.

Požeg Vancaš najprej v vratnico, nato v mrežo
To je Mariborčanom vlilo še več poguma. Jan Mlakar je v 24. minuti z natančno podajo našel Rudija Požega Vancaša, ki je žogo poslal mimo Luke Janžekoviča, a zadel vratnico.

Požeg Vancaš in Mitrović sta kronala zmago Maribora

Ostro žogo je iz kota podal Martin Milec, Jan Repas pa je žogo z glavo poslal pod prečko. Požeg Vancaš je žogo vrgel v mrežo.

Branilec Mitrović je spet na pravem mestu
Tudi Repas se je pojavil pet minut pred odmorom. Lepo postavljeni kot iz kota Nemanje Mitrovića je sledil močan in natančen udarec z glavo Nemanje Mitrovića.

“Crown” z volejem postavil piko na i
Rdeče-beli so v začetku drugega polčasa z odločnejšo igro na sredini igrišča skušali napasti zasluženo prednost Maribora, a do vrat Juga niso našli prave poti. Namesto tega je Maribor v 60. minuti z uspešnim protinapadom povišal vodstvo. Z volejem z desne strani je podajo Jana Mlakarja spretno poslal v mrežo Rok Kronaveter. Izjemna poteza enega najboljših igralcev prve lige v zadnjem desetletju.

Kronaveter je z izjemnim strelom potrdil zmago Maribora

Azemović je tik pred koncem znižal
Po koncu tekme je Aluminij, ki ostaja predzadnji na prvenstveni lestvici, vendar dosegel častni zadetek. Po dveh strelih rezervista Roka Prše čez gol na kratki razdalji je Emir Azemović v 84. minuti z glavo poslal žogo v mrežo. Maribor je bil dve minuti kasneje blizu četrtega zadetka, a je Mlakarjev izstrelek z 20 metrov zadel vratnico.

Jug: Pokazali smo pravi obraz
Igrali smo zelo dobro. Hvala bogu, da sem ubranil strel z enajstih jardov. Pokazali smo pravi obraz. Tako mora delovati Maribor. Vseh 90 minut smo nadzorovali potek tekme, žoga je hitro krožila. Moštvu želim pomagati, da se lovorika vrne nazaj v Maribor, “je povedal junak tekme Jug.

Azemović je za Aluminij dosegel častni zadetek

Tekma je bila zelo podobna tisti proti Muri. Imeli smo veliko priložnosti, a tokrat smo jih uspeli izkoristiti. Z rezultatom 0: 0 je obrambna enajstmetrovka prekinila potek tekme, “je povedal trener Maribora Mauro Camoranesi.

Grubor: Po zapravljenih 11-ih metrih smo bili v šoku
V prvem polčasu nismo bili na pravi ravni. Zamujali smo v dvobojih. Z bele točke nam ni uspelo priti v vodstvo. Bil je šok in do odmora bi lahko prejeli še nekaj zadetkov. V drugem polčasu smo pritisnili, a nas je Maribor s protinapadom odrezal. Z igro v drugem polčasu sem zadovoljen, “je povedal trener Aluminija Slobodan Grubor.

Analiza po tekmi Aluminij – Maribor

Maribor je prvo tekmo v sezoni pred dobrima dvema mesecema dobil s 3: 0, a za zeleno mizo. Aluminij je hotel tekmo prestaviti zaradi koronavirusa, a na NZS ni bil slišan. Kidričani v Maribor niso prišli, zato so tekmo prijavili s 3: 0 za vijoličaste.

Aluminij zopet nemočen proti Mariboru

Na Fazaneriji remi brez zadetkov
Drugo četrtino prvenstva sta v Murski Soboti odprli vodilna Mura in branilec naslova Celje. Na Fazaneriji je bil en gledalec – legendarni navijač Trejzike – in 0 golov. Mura je bila bolj konkretna, imela je tudi večjo posest žoge (55:45). Po podaji Nina Kouterja in Klemna Šturma je bilo na začetku tekme dvakrat vroče pred vrati Celja, še posebej po poskusu Žige Kousa, a je žoga preletela vrata.

Tudi v drugem polčasu je Mura pred vrati poslal nevarne podaje, Amadej Maroša in Andrija Filipović z glavo ni dobro udaril. V sodnikovem dodatku se je zatresla mreža Celja, natančen je bil Filipović z glavo, napadalec Mure pa v prepovedanem položaju.

Sodnik je spregledal igranje z roko
Celjani (trener Kosić je v prvi enajstmetrovki naredil nekaj sprememb), razen poskusa Ivana Božića iz prvega polčasa, niso vedeli, kako bi si izborili resnejšo priložnost, a jih je bočni sodnik poškodoval za enajstmetrovko, saj je spregledal igranje z Ninom Kouterjem roko sredi prvega polčasa. v kazenskem prostoru. Celjani so na četrti zaporedni prvenstveni tekmi ostali brez zmage. Streli so bili 12:12 (2: 3 v okvir vrat).

Tekma z malo priložnostmi, a veliko zbranosti na obeh straneh, “Je komentiral in pohvalil domačo obrambo trener Mure Ante Šimundža.

Trda obramba je zdržala fazanstvo
Prestavljeni še dve pokalni tekmi
NZS poroča, da so tekme osmine finala slovenskega pokala med Triglavom in Celjem ter Beltinci in Domžalami, ki bi morale biti 11. novembra, zaradi epidemije prestavljene. Tako Triglav kot Beltinci igrajo v drugi ligi, kjer je tekmovanje prekinjeno. Še pred tem je bila tekma med drugoligašem Nafto 1903 in Fužinarjem Vzajemci preložena.