Makedonci v sedmih nebesih, Srbi ostali brez evra #video

V četrtek smo dobili zadnje štiri potnike na evropsko nogometno prvenstvo, ki bo leta 2021. Prvič v zgodovini je uspela Severna Makedonija, ki je z 1: 0 premagala Gruzijo, Slovaki so v Belfastu žalovali Severne Irce, Madžari bili po velikem preobratu boljši od Islandije, po 24 letih pa bomo na evropskem prvenstvu spet videli Škotsko, ki je Srbijo razžalostila po enajstmetrovkah v Beogradu.

V severni Makedoniji se veselijo enkratnega uspeha. Nogometaši so v Tbilisiju premagali Gruzijo z 1: 0 in se prvič uvrstili na največje tekmovanje stare celine. Tekmo je v 56. minuti odločil 37-letni veter Goran Pandev. Severni Makedonci se bodo na poletnem Euru pomerili v skupini C (Bukarešta, Amsterdam), skupaj z Avstrijo, Ukrajino in Nizozemsko.

“V svoji karieri sem igral preveč tekem, vendar po zmagi še nikoli nisem bil tako vesel kot danes,” je dejal makedonski junak, ki bo od premierja. Zorana Zaevpa prejel nagrado v višini 10 tisoč evrov. Pa ne samo on, tudi vsi člani makedonske elite.

Veliko praznovanje v Makedoniji:

Škoti po evrih po 24 letih spet Srbi, praznih rok

Po letu 2000 so imeli Srbi idealno priložnost, da se po 20 letih znova udeležijo evropskega prvenstva. Igrali so doma, a Škoti so že na začetku pokazali, da jih zanima le evropsko prvenstvo v Beogradu, na katerega so čakali 24 let. Gostje bi morali po rednem delu premagati domače, saj Srbov ni bilo nikjer, a je domače v 90. minuti rešil napadalec Reala. Luka Jovič.

Dolgo so čakali.

Podaljšek zmagovalcu ni dal, zato so o potniku v skupini D odločali kazenski streli. Škoti so dosegli vseh pet strelov, srbske nade pa je v peti seriji pokopal z zgrešeno kazen. Aleksandar Mitrovic.

READ  Olimpija in Celje se veselita svojih prvih zmag

Luka Milivojevič

Sportal

Milivojevič pozitiven pred igro desetletja za Srbijo

V “smrtni skupini” Madžarska Slovaki do vozovnice za Belfast

V Budimpešti je že vse kazalo na veliko razočaranje domačih, saj so Islandci po zadetku Gylfi Sigurdsson vodila do 88. minute. Ribiči bi morali zdržati še nekaj minut, Madžari pa so izenačili nekaj minut pred koncem Lioka Nega, za popoln preobrat pa je zadel še enega v sodnikovem dodatku Dominik Szoboszlai.

Madžari se bodo pomerili v skupini A, ki so jo po lanskem žrebu poimenovali “smrtna skupina”. V njem so Francija, Nemčija in Portugalska.

V Belfastu sta se pomerili reprezentanci Severne Irske in Slovaške. Tako kot v Beogradu se je igral podaljšek, a enajstmetrovk ni bilo, saj je zadel v 110. minuti Michal Duriš in odpeljal Slovake na evropsko prvenstvo. V skupini B se bodo pomerili s Španijo, Švedsko in Poljsko.