Luka Dončić prevzel vodstvo, ko je Slovenija premagala Litvo na uvodni tekmi evropskega prvenstva v košarki 2022

Zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić Na EuroBasketu 2022 ni imel najboljšega strelskega večera, a je njegova igra rešila Slovenijo, ko je 1. septembra premagala Litvo z 92:85. To je bilo odlično tekmovanje naprej in nazaj, kjer je Litva zapakirala barvo in prisilila nekoga drugega kot Dončića k zmagi. oni. Luka je s svojim slogom igre našel odprte soigralce, ki so ga preobrazili v zmago.

To še zdaleč ni bila najboljša noč za 23-letnega zvezdnika. Iz igre je bil le štiri od 14, Dončić pa je zgrešil tri proste mete. Vendar pa je dvakrat končal v skoraj 35 minutah dela in svojo državo popeljal do zmage.

To je bilo zabavno in vznemirljivo tekmovanje za začetek EuroBasketa 2022. Tu je podrobnejši pogled na Lukov nastop, preden se potopite v naslednji korak za Dončića in Slovenijo.

Dončić je v prvem polčasu dosegel osem točk in pokazal, da zna zadeti s katerega koli mesta na igrišču. Spodaj si oglejte, kaj je naredila 23-letna zvezdnica.

Lucino snemanje se ni nikoli zares začelo, vendar je prevzel vodenje industrije igranja. 23-letnik je potegnil dvojne ekipe in nadaljeval z raziskovanjem barve, preden je našel svojega odprtega soigralca.

Dončić se je osredotočil na njegovo kondicijsko pripravo v tej sezoni izven sezone in navijači lahko vidijo, da je na igrišču nekoliko nemiren. 23-letni zvezdnik se je v četrtek proti Litvi zbudil z zabijanjem, navijači pa si lahko spodaj ogledajo trenutek, ki si ga morate ogledati.

Luka je končal s 14 točkami, 10 podajami, šestimi skoki in tremi skoki 1. septembra, ko je Slovenija dominirala v zadnjih minutah zmage, na igrišču pa so bili Mark Cuban, Jason Kidd, Nico Harrison in Michael Finlay. To ni bil njegov najboljši večer, toda Dončić je poskrbel za zmago svoje države.

Luka Dončić in Slovenija Ekipna igra se nadaljuje 3. septembra, ko se bodo v Nemčiji pomerili z Madžarsko. Navijači si lahko ogledajo tekmo ob 13.20 po kairskem času na ESPN-plus. Slovenija bi morala biti velik favorit, zvezdnik Dallas Mavericks pa bo pripravljen ponuditi ogromne številke, ko želi Slovenijo popeljati do nove zmage.