Luka Dončić pomaga slovenski reprezentanci premagati Hrvaško

Dallas Mavericks so pozorno spremljali zvezdnika Luka Dončić Svoje senzacionalno poletje je nadaljeval 20. avgusta na prijateljski tekmi proti Hrvaški. To je bilo drugo poletno srečanje, saj je Slovenija v junijskih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo vodila. Dončić je imel na prvem srečanju dvojnega dvojčka z 21 točkami, kaj pa je naredil za bis?

Drugič v štirih prijateljskih tekmah Luca ni igral v četrti četrtini. Slovenija ga ni potrebovala, saj je s 94:88 prikolesarila do trde hrvaške reprezentance. Bojan Bogdanović, Ivica Zubac in Dario Šarić so igrali za svojo domovino, a niso imeli odgovora na vrh Slovenije.

To je bila daleč od Dončićeve najboljše igre, a je svojo državo popeljal do nove zmage. To poletje so neporaženi že na petih tekmah in Slovenija je pripravljena ubraniti naslov na EuroBasketu. Tukaj je pogled na Lucino predstavo na zadnji prijateljski tekmi in kaj je naslednje za 23-letnika in njegovo reprezentanco.

Dončić je v drugi četrtini zadel svojo patentirano trojko, ko je Slovenija prešla iz težkega začetka v zarjavelo obdobje.

To je bil eden od dveh zadetkov Luce iz igre v soboto. Končal je z desetimi točkami, šestimi podajami, petimi skoki in eno ukradeno žogo v 21,2 minutah. Iz igre je bil dva od devetih in pet izgubljenih žog, Slovenija pa je Hrvaško na parketu ugnala za sedem.

Goran Tragic je prišel s klopi na tej prijateljski tekmi, vendar je poskrbel za vrhunec večera s svojim divjim vhodom.

Slovenijo čaka težka naloga. S tem se zaključuje prijateljski del sporeda slovenske reprezentance. Na prvi od dveh kvalifikacijskih tekem za svetovno prvenstvo se bodo 25. avgusta na EuroBasketu pomerili z Estonijo.

Luka Dončić in druščina so na evropskem prvenstvu v težki skupini in svojo pot začenjajo z obvezno tekmo proti Litvi. Oboževalci naj spremljajo The Smoking Cuban za vse najnovejše novice o Luki, Dallas Mavericksih in slovenski reprezentanci.