Luka Dončić ne sme zgrešiti, ko je Slovenija premagala Francijo in osvojila skupino B na EuroBasketu 2022

Superzvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić Na torkovi zmagi nad Nemčijo je dosegel dvojnega dvojčka s 36 točkami, presegel pa je sredo na zmagi nad Francijo z 88:82, ko je Slovenija zaklenila skupino B na EuroBasketu 2022. Dončić je dosegel 47, ko je končal svojo maščevalno pot. Francija je v polfinalu olimpijskih iger premagala Slovenijo in nikakor ni bilo možnosti, da bi 77. številka znova izgubila proti njej, še posebej, ko je bila skupina na vrsti.

Slovenija je v sredo ostala brez začetnega centra Mika Tobyja, potem ko si je proti Nemčiji zvil gleženj. Bil je Lucina glavna izbira in partner, a to ni vplivalo na superzvezdnika Mavericks proti Franciji. Dončić je z zgodovinsko predstavo prišel, kamor je želel.

Tukaj je podrobnejši pogled na Lukov nastop 7. septembra, preden izvemo, kaj čaka slovensko reprezentanco, ko bo napredovala v izločilne boje EuroBasketa 2022.

Dončić je bil v prvem polčasu neustavljiv, saj je dosegel 27 točk, štiri skoke in štiri podaje. Presedel je zadnjih 38 sekund, potem ko je s komolcem v glavo zadel Francoza Vincenta Poirierja. Luca je končno našel svojega skoka na poti do petih trojk v prvem polčasu, vključno z nerazložljivim lebdenjem izven loka. Oglejte si njegove neverjetne vrhunce uvodnih 20 minut spodaj.

Danczyk je bil zaradi komolca prisiljen za dva šiva, a se je v drugem polčasu vrnil na delo. Številka 77 je v tretji četrtini z desetimi točkami več popravila slovenski rekord v številu točk na tekmi EuroBasketa.

Francozi niso imeli odgovora, saj ga je Luka v zaključnih delih še naprej polival in Slovenijo dvignil do zmage. Francija je Dončiću v zadnjih minutah pošiljala dvojke in trojke, a to ni bilo dovolj za dokončanje povratka, saj je Goran Dragić prejel dve pozni ukradeni žogi.

23-letni superzvezdnik je v 38,7 minutah dosegel 47 točk, sedem skokov, pet podaj in eno ukradeno žogo. Luca je dosegel 15 od 23 in 11 od 12 s prekrška v neverjetni in zgodovinski predstavi.

Dančić je dosegel 47 od 88 točk Slovenije, kar je največ na EuroBasketu po petdesetih letih prejšnjega stoletja. Nihče ga ni mogel upočasniti, saj je v sredo svojo igro dvignil na drugo raven.

Luka Dončić in Slovenija sta zmagala v skupini B in napredovala v izločilne boje. sep. V osmini finala se bodo 10. pomerili s četrtouvrščeno Belgijo skupine A.

To je bila neverjetna vrnitev branilcev naslova po porazu proti Bosni in Hercegovini. Dončić je dominiral in bil na zadnjih dveh tekmah neustavljiv. Nobena država se ni veselila tekme s Slovenijo v izločilnih bojih, najboljše pa je šele prišlo od Luke in njegove države.