Luka Dončić na prvi olimpijski košarkarski tekmi v Sloveniji – NBC Los Angeles

Slovenija je v ponedeljek zgodaj zjutraj odigrala prvo olimpijsko košarkarsko tekmo proti Argentini, zvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić Noro je tekel, da bi svojo državo popeljal do navdušujoče zmage s 118:100.

Dončić, ki je bil že dvakrat imenovan v prvo ekipo vse lige NBA, ko je bil star komaj 22 let, je svojo prevlado uveljavil že na začetku tekmovanja, saj je v eni minuti na začetku prve četrtine dosegel tri točke. . Ljubljančan je v prvih 10 minutah tekme dosegel 17 točk in tri skoke.

Tekmo je končal z 48 točkami – od tega 31 samo v prvem polčasu – 11 skokov in pet podaj.

Rekord za posamezno igro točk na olimpijskih igrah je 55 točk, kar je rekord Brazilije Oscar Schmidt Leta 1988 je bil pri roki, vendar je Dončić v zadnjih minutah tekme ostal na klopi.

Medtem ko je bil Dončić maestro za uspehom Slovenije, producent Univerze v Virginiji Mike Toby Sam je opravil odlično delo. 26-letni Toby je vodil ekipo s 14 skoki in sezono končal z 11 točkami, medtem ko je prejel 63 odstotkov svojih košaric.

Dončić je nesporno središče te nove slovenske ekipe in če je njegovih prvih 40 minut olimpijske košarke kakršen koli pokazatelj, bi bila Slovenija lahko v dobrem teku.

Slovenija bo v četrtek zgodaj zjutraj ob 00:40 po vzhodnem času igrala proti gostiteljici Japonski, ki je v prvem polčasu zdrsnila mimo Španije z 48:28 in do konca ni nikoli ogrozila kljub 20 točkam Gonzaga alum in napadalca Washington Wizards Roya Hashimura. Veteran lige NBA Ricky Rubio je za Španijo dosegel 20 zadetkov v manj kot 22 minutah.

READ  Slovenski župani so imenovali svet, ki bo zagotovil pravičen prehod na postopno opuščanje premoga