Luka Dončić je prikazal popolno predstavo, ko je Slovenija vodila Turčijo na divji prijateljski tekmi

Do treninga Dallas Mavericks je več kot šest tednov, a superzvezdnik Luka Dončić Pred vrnitvijo v ekipo bo treba opraviti še veliko dela. 23-letnik je zaposlen kot kapetan slovenske reprezentance, ki si prizadeva ubraniti svojo krono na EuroBasketu in se uvrstiti na svetovno prvenstvo naslednje leto.

Dončić je bil neverjeten na dveh slovenskih kvalifikacijskih tekmah za svetovno prvenstvo v začetku poletja. Pred dnevi si je vzel nekaj časa pred vrnitvijo v reprezentanco. Slovenija je priprave na prihajajočo tekmo začela v petek popoldne s prijateljsko tekmo proti Turčiji.

Dončić je pokazal vse svoje trike, ko je Slovenija na težki tekmi v Carigradu premagala Turčijo s 104:103. Luka je bil zgodaj izključen iz igre, ko je Turčija uprizorila neverjeten povratek in izsilila podaljšek na domačih tleh, toda Goran Dragić je rešil dan Sloveniji. Tukaj je pogled na Dončićevo predstavo in kaj je naslednje za 23-letnika in njegovo reprezentanco.

Dončić ni izgubljal časa z ustvarjanjem vrhunskega koluta. V prvi četrtini je driblal med nogami turškega igralca, preden je izstrelil neverjetno podajo čez celotno igrišče. Za navijače je bil to neverjeten prizor Preverite tukaj.

Luca je bil še daleč. V Turčiji je bil agresiven pri napadu na koš in ni prispeval k vrhuncu. Št. 77 je v tretji četrtini sprožil še eno podajo po celotnem igrišču, ki jo je Goran Dragić z lahkoto pretvoril v mrežo. uživati Neverjeten kovanec Tukaj.

Dončića ni bilo na parketu zadnjih sedem minut četrte četrtine, ko je Turčija spet izsilila podaljšek. Furkan Korkmaz in Alperen Sengun sta Turčijo znova popeljala v boj.

Turčija je prevzela nadzor na začetku podaljška, dokler ni Goran Dragić v zadnji minuti potegnil Slovenijo s štirih točk zaostanka, Lukaku pa je zmagal na klopi. Tragic je zadel neverjetno trojko za zmagovalca igre. Bilo je divje in vznemirljivo prijateljstvo, ki je bilo napoved prihodnjega.

Dančić je v petek proti Turčiji dosegel 23 točk, deset skokov in pet podaj v 27,3 minute. To je bila še ena impresivna predstava garde 6’7, najboljše pa šele prihaja.

V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki bodo konec tega meseca, septembra. Luca je še vedno v vrhunski formi na EuroBasketu, ki se začne 1. Slovenska reprezentanca je na 77. mestu. V naslednjih šestih tednih pričakujte veliko vrhuncev in uspehov.

Slovenija se vrača v akcijo v soboto, ko bo na drugi prijateljski tekmi igrala z Ukrajino. Ni še nobenih besed o tem, ali bo Dončić predstavljen, a oboževalci lahko pričakujejo, da bo pripravil še en šov, če bo.

Oboževalci Dallas Mavericks se morajo vključiti in uživati ​​v igrah v naslednjih šestih tednih. Luka Dončić bo zagotovo prikazal nekaj pošastnih predstav in vrhunci se bodo vrstili, zato ne zamudite.