Luka Dončić je prevzel vodstvo, ko je Slovenija premagala Litvo na uvodni tekmi EuroBasketa 2022

Superzvezdnik Dallas Mavericks Luka Dončić Za otvoritev EuroBasketa 2022 ni imel svojega najboljšega strelskega večera, toda njegova igra je rešila Slovenijo, ko je 1. septembra premagala Litvo z 92:85. To je bilo neverjetno dvobojno tekmovanje, kjer je Litva zapakirala barvo in k zmagi prisilila nikogar drugega kot Dančića. oni. Luca je uporabil svojo igro, da bi našel odprte soigralce in jih pretvoril v zmago.

To je bil daleč od najboljšega večera 23-letnega zvezdnika. Iz igre je bil le štiri od 14, Dončić pa je zgrešil tri proste mete. Vendar pa je končal z dvojnim dvojčkom v skoraj 35 minutah akcije in popeljal svojo državo do zmage.

To je bila zabavna in razburljiva tekma za začetek EuroBasketa 2022. Pa poglejmo pod drobnogled Lukov nastop v Danzigu in kaj čaka Slovenijo.

Dančić je v prvem polčasu dosegel osem točk in pokazal, da lahko zadene od kjerkoli na igrišču. Spodaj preverite, kaj je storil 23-letni zvezdnik.

Luca ni dosegel zadetkov, vendar je pobral svojo igro. 23-letnik je izžrebal dvojne ekipe in preučeval barvo, preden je našel odprto ekipo.

Dončić se je v tej sezoni osredotočil na svoje kondicijske priprave in navijači lahko vidijo, da je na igrišču nekoliko bolj živahen. 23-letni superzvezdnik se je v četrtek dvignil za pošastno zabijanje proti Litvi, navijači pa si lahko spodaj ogledajo trenutek, ki ga morate videti.

Luka je 1. septembra končal s 14 točkami, desetimi podajami, šestimi skoki in tremi ukradenimi žogami, ko so Mark Cuban, Jason Kidd, Nico Harrison in Michael Finley gledali ob igrišču v zadnjih minutah zmage nad Slovenijo. To ni bil njegov najboljši večer, a Dončić je zagotovil zmago svoji državi.

READ  Melania Trump naj bi postala prva predsednica Slovenije, pravnica

Luka Dončić in Slovenija nadaljujeta skupinsko igro 3. septembra, ko se bosta v Nemčiji pomerila z Madžarsko. Navijači si lahko tekmo ogledajo ob 13.20 po srednjeevropskem času na ESPN-plus. Slovenija bi morala biti pomemben favorit, superzvezdnik Dallas Mavericks pa bo pripravljen pokazati pošastne številke, da bi Slovenijo popeljal do nove zmage.