Luka Dončić je izpustil zmago Slovenije nad Hrvaško v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo

Dallas Mavericks so dosegli finale zahodne konference po neverjetni vožnji superzvezdnika Luka Dončić, vendar si 23-letna zvezdnica ne vzame dopusta. Vrnil se je na priprave za vodenje slovenske reprezentance v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo in četrtkova predstava ni razočarala.

Luka je bil v drugem položaju, ko je Slovenija po prvi četrtini proti Hrvaški v Ljubljani odpihnila 25 točk prednosti in se ni več ozrla nazaj v zmago s 97:69. To je bil večer Luke Magića in Goran Dragić je bil fantastičen ob svoji vrnitvi v reprezentanco prvič po EuroBasketu 2017.

Lastnik Mark Cuban in glavna pisarna Mavericks pozorno opazovaliIn Donczyk ni razočaral, saj je dosegel več vrhuncev z 21 točkami, desetimi podajami, osmimi skoki in dvema ukradenima žogama v 30,6 minutah akcije.

To je bil hiter začetek za Luco in njegovo ekipo. 23-letni superzvezdnik je začel s trdim zaključkom in nadaljeval z gradnjo. V uvodni četrtini je dosegel 11 točk in štiri podaje, Slovenija pa je po desetih minutah povedla s 33:8. Spodaj si oglejte, kako Dončić začne.

Luca pogosto obišče svojo državo in četrtkova kvalifikacijska tekma za svetovno prvenstvo ni nič drugačna. Pozno v prvem polčasu je celo vstal z dvema rokama.

Izjemna je bila predstava iz Danziga 30. junija, ko je Slovenija premagala Hrvaško.

Govori se, da je prosti igralec Mavericks Goran Dragić zaigral v povratku za Slovenijo. 36-letni čuvaj je v 21,9 minutah dosegel 19 točk, štiri skoke, tri podaje in eno ukradeno žogo. Dragić je iz igre zadel 8 od 16 metov in bil ob zmagi videti fantastičen.

V nizu je še ena tekma kvalifikacij za svetovno prvenstvo, Slovenija se bo 3. julija ob 10.00 v Stockholmu pomerila s Švedsko. Navijači lahko pričakujejo, da se bo Luka Dončić vrnil in pomagal svoji reprezentanci zagotoviti mesto na svetovnem prvenstvu prihodnje leto.

To bo prva od dveh reprezentančnih tekem za Danczyka to poletje, ko bo septembra nastopil na EuroBasketu. Slovenija je aktualni prvak v tekmovanju in navijači bodo vedeli, da bo težko premagati Luko v postavi. Ne zamudite.

Naslednji. Ocene nabora lige NBA Mavericks 2022. Tema

READ  Slovenec na Kitajskem: Če sem bil na prostem brez maske, so me čudno pogledali #interview