Luka Dončić in Slovenija imata težave, ko Nemčija dominira v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo

Dallas Mavericks so 28. avgusta spremljali Nemčijo, ki je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo premagala slovensko reprezentanco z 90:71. Slovenija je izgubila tretjič. Luka Dončić v postavi, prvič pa so izpustili tekmo z Dončićem in Goranom Dragićem v uniformi.

Slovenija v nedeljo ni mogla najti prekrška. V uvodni tretjini so dosegli 20 točk, po desetih minutah imeli tri točke, nato pa je šlo le navzdol. Nemčija je nadigrala Luko Dončića in druščino in prevladovala v skoku.

Za Slovenijo je bil to tretji poraz v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, zaradi preostalih štirih kvalifikacijskih tekem v sezoni lige NBA pa so njene možnosti za napredovanje na naslednje poletno prvenstvo ogrožene. Slovenija bo morala zmagati brez Luke, če želi napredovati na svetovno prvenstvo. Oglejte si, kako se je Dančić izkazal v nedeljskem porazu proti Nemčiji, in si oglejte, kaj sledi.

Za Dončića je bilo to zelo zgodaj, a njegova ekipa ne. Zadel je štiri od svojih prvih petih poskusov z metom iz igre, vključno s tem čudovitim metom za tri točke.

Luka je v prvi četrtini dosegel 11 točk, v drugi je prišel do izraza, ob polčasu pa je Slovenija zaradi slabega meta in skoka zaostajala za dve. V prvih 20 minutah so metali le 36,3-odstotno, Nemčija pa je v prvem polčasu zabeležila 14 skokov v napadu.

V tretji četrtini je šlo vse slabše, saj je Slovenija dosegla le 15 točk, Nemčija pa je prednost po 30 minutah povišala na 15. Dončić je dosegel 17 točk, pet skokov in pet podaj, a je njegova domovina igrala z malo energije in ni našla skakalcev.

Slovenija je naredila vse, da bi se vrnila v zaključni fazi, a je Dennis Schröder Nemčijo izstrelil v udobno vodstvo. Veteran čuvaj točke je izpraznil čas in pobral svoj rezultat, ko je njegovih 17 točk in deset skokov osupnil Nemčijo.

Luka Dončić je proti Nemčiji dosegel 23 točk, šest skokov, pet asistenc in štiri izgubljene žoge. Bil je le sedem od 16 iz igre in šest od 11 s črte prostih metov. To je bila težka noč zanj in za njegovo državo, saj je imel več kot 41-odstotni met iz igre, Slovenija pa je dosegla 7 od 23 metov za tri točke.

Navijači Mavericks lahko stavijo, da se bo Dirk Nowitzki posmehoval Luki Dončiću zaradi poraza proti njegovi domovini. Nemčija je bila v nedeljo boljša ekipa, a navijačem ne bo treba dolgo čakati, da bi videli povratno tekmo med tema dvema državama.

Za slovensko reprezentanco je bil to met. Njihovo slabo streljanje in rezultat 56 proti 27 je vodilo do poraza v bitki za skok. Danzig in družba morajo počistiti svojo igro in nastopili bodo na EuroBasketu. Pričakujte, da jih bo ta izguba motivirala, ko bodo poskušali braniti svoj naslov.

Luka Dončić se s slovensko reprezentanco odpravlja na EuroBasket. 23-letnik bo skušal pomagati svoji državi pri ponovnem vzponu, ko bodo 1. septembra začeli proti težki ekipi Litve z Domantasom Sabonisom in Jonasom Valanciunasom. Slovenija je v težki skupini z Nemčijo in Francijo. Luca namerava ubraniti svojo krono, zato spremljajte, kaj lahko stori naslednje.