Luka Doncek seksi na prvi slovenski olimpijski košarkarski tekmi – NBC Boston

Slovenija je v ponedeljek zgodaj zjutraj z Argentino odigrala svojo prvo olimpijsko košarkarsko tekmo, zvezda Dallas Mavericksa Luka Dončić Težko je tekel, da bi svojo državo pripeljal do razburljive zmage 118-100.

Dončić, ki je bil pri komaj 22 letih že dvakrat izbran v prvo moštvo All-NBA, je potrdil svojo prevlado od začetka tekmovanja in v eni minuti na začetku prve četrtine zbral trojko. V prvih 10 minutah tekme je ljubljanski zvezdnik dosegel 17 točk in tri skoke.

Tekmo je končal z 48 točkami – od tega 31 v prvem polčasu – 11 skokov in pet podaj.

Olimpijski rekord na tekmo je 55 točk, ki ga je postavil Brazilec Oscar Schmidt Leta 1988 je bil pri roki, a Dončić je v zadnjih minutah tekme ostal na klopi.

Medtem ko je bil Dončić maestro za uspehom Slovenije, producent Univerze v Virginiji Mike Toby Sam je opravil odlično delo. 26 -letni Toby je moštvo vodil s 14 skoki in sezono zaključil z 11 točkami, medtem ko je prejel 63 odstotkov svojih vedrov.

Dončić je nesporno središče te nove slovenske reprezentance, in če bi prvih 40 minut olimpijske košarke to kazalo, bi lahko Slovenijo čakala dolga vožnja.

Slovenija bo v četrtek zgodaj zjutraj ob 12:40 po vzhodnem času igrala z gostiteljem Japonsko, ki je v prvem polčasu z 48-28 zdrsnila mimo Španije in do konca poti kljub 20 točkam zmagovalca Gonzage in napadalca Washington Wizardsa Roya. Hashimure nikoli ni ogrozila. Veteran lige NBA Ricky Rubio je v manj kot 22 minutah zadel 20 za Španijo.