Luca Tonšić je presenetljivo dodal po porazu Mavsa

V torek je Luca Tansic presenetil po nastopu Dallas Mavericks s 102-99 pri Brooklyn Nets.

Danzig je v porazu svoje ekipe odigral 37 minut, drugič za soigralcem Dorianom Finney-Smithom, ki je igral 38 minut. Med tekmo so izdajatelji DNT komentirali Dansikov videz in kondicijo. Reggie Miller, Tonsick se je počutil težko Je rekel pristojni stražar Žaga brez oblike.

Miller je v prvi četrtini dejal: “To je najtežji pogled, kar sem jih kdaj videl na Luca.” Poglejte, kako igra gor in dol. V resnici ni tekel.

Miller je opozoril, koliko poškodb je imel Danzig, in se spraševal, v kolikšni meri so motile zvezdnika Mawsa.

Danzik se je strinjal s to točko. Mowes je dejal, da je varu po tekmi in po olimpijskih igrah nekoliko lažje in izgubil kondicijo.

Danzi je imel zaradi nastopa v slovenski reprezentanci dolgo sezono. Mavericksu poroča že več kot dve leti in tehta več kot 260 funtov.

Zastopanje svoje države je morda razlaga za utrujenost, a športniki, kot je Kevin Durant, so se udeležili tudi olimpijskih iger, on pa ni izgubil forme. Igralci morajo poznati svoje telo in razumeti, kdaj ga je treba potisniti in kdaj pomiriti. Tansik je morda vedel, da se mora oddahniti. Ali pa ga je morda vzel prelahko in ga je moral spremeniti.

Foto: 28. 5. 2021; Dallas, Teksas, ZDA; Branilec Dallas Mavericks Luca Tansik (77) je igral v akciji na tretji tekmi med Clippersi in Mavericksi v prvem krogu končnice lige NBA 2021 v American Airlines Center. Obvezno zasluge: Jerome Miron-USA Today Sports