Luca Dončić navdušenje na prvi slovenski košarkarski olimpijski tekmi

Slovenija je v ponedeljek zjutraj odigrala prvo olimpijsko košarkarsko tekmo proti Argentini in superzvezdniku Dallas Mavericks Luca Tansic Podivjal je, da bi svojo državo popeljal do vesele zmage s 118:100.

Danzig, ki je bil pri 22 letih že dvakratni prvi kandidat za All-NBA, je potrdil svojo prevlado od začetka turnirja in na začetku prve četrtine dosegel tri točke. Zvezdnik, rojen v Lupljani, je v prvih 10 minutah tekme dosegel 17 točk in tri skoke.

Tekmo je končal z 48 točkami, od tega 31 le v prvem polčasu, z 11 skoki in petimi asistencami.

Brazilija je postavila rekord 55 olimpijskih točk posamično Oscar Schmidt Leta 1988 je bil dostopen, a Danzig je bil v zadnjih minutah tekme na klopi.

Ko je bil Danzik maestro za slovenski uspeh, je bila produkt Univerza v Virginiji Mike Toby Sestavite svojo občudovanja vredno predstavo. 26-letni Dope je vodil ekipo s 14 skoki in končal z 11 točkami.

Tončič je nesporni center za to novo slovensko reprezentanco, in če je njegova prva 40-minutna olimpijska košarka znak česa, lahko Slovenija vozi kar nekaj.

Slovenija se bo v četrtek zjutraj ob 12.40 po vzhodnem času pomerila z Japonsko, ob odmoru pa bo zaostala za Španijo z 48:28. Napadalec Rui Hachimura. Dobro prepotovani senior NBA Ricky Rubio je v 22 minutah zadel 20 za Španijo.

READ  Zaklepanje Slovenije zaradi povečanja okužb s COVID-19 | Državni / Svetovni