KVEO-TV – Sutter pravi, da je srebrna medalja padla in zlata osvojila

Objavljeno: Posodobljeno:

Cortina de Ampezo iz Italije praznuje Corinne Sutter iz Švice, ko prispe v cilj, potem ko je končala spust žensk na svetovnem prvenstvu v alpskem nebu v soboto, 13. februarja 2021, 2021. (AP Photo / Giovanni Aletta)

Cordina D’Ambeso, Italija (AB) – Najnovejše s svetovnega smučarskega prvenstva (ves čas lokalno):

___

12.40

Goren Sutter pravi, da mu je uvrstitev na drugo mesto uvodne tekme svetovnega prvenstva v četrtek pomagala verjeti, da lahko osvoji zlato.

Švicarska smučarka je v Super-G začela s srebrno medaljo. To me je že presenetilo. “

Sutter je dodal: “Vedel sem, da gre vedno več možnosti navzdol.”

Sutter je po zmagi Marije Walliser leta 1989 postala prva svetovna prvakinja v spustu iz Švice.

Timothy Laura Good-Behrami je po osvojenem zlatu v Super G osvojila bron in dvignila medalje švicarske ekipe z dveh tekmovanj za ženske.

Sofia Gogia bi bila favoritinja za zlato po štirih zaporednih padcih v krogu svetovnega pokala, a Italijanka je zunaj sezone s poškodbo kolena.

___

12.10.

Corinne Sutter, ki je na svetovnem prvenstvu zmagala pri ženskah v spustu, je Švici podelila drugo zlato medaljo.

Nemška smučarka Craw Wheat je končala na tretjem mestu za 0,20, Laura Good-Behrami pa za 0,37.

Good-Behrami je v četrtek v Super G osvojil zlato in srebro Sutter.

Ameriški dirkač Breezy Johnson je zasedel deveto mesto od devetih.

Dvakratna branilka naslova slovenska Ilka Stuhek se je uvrstila med najboljših 10 z 1,30 točke.

Michela Schiffrin je sedela na dirki za trening za prihajajoče prireditve.

___

21.45

Italijanska smučarka Francesca Marzaclia naj bi na svetovnem prvenstvu ob 11. uri po lokalnem času odprla spust za ženske.

READ  Indijski kinematografi bodo dobili zeleno luč, da se popolnoma odprejo, zakaj Evropa ni

Svetovni prvakinji Super G Laura Good-Behrami in ameriški dirkač Breezy Johnson sta priljubljeni med medalji.

Sodeluje le 31 dirkačev, saj na dogodku sedi nekaj velikih imen.

Sofia Gogia je zunaj sezone s poškodbo kolena po zmagi v zadnjih štirih padcih kroga svetovnega pokala.

Michael Schifrin in Petra Vlova želita trenirati za prihajajoče dogodke.