Kvalifikacije za svetovno prvenstvo: Slovenija je prvič premagala Hrvaško

• Predstavil Croatiaweek
  • V
    Šport

Hrvaška izgubila z 1: 0 proti Sloveniji (posnetek zaslona)

Hrvaška je v sredo zvečer na stadionu Stoic v Ljubljani izgubila prvo tekmo z 1: 0 v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 proti Sloveniji.

To je prvič, da je Slovenija mednarodno premagala Hrvaško. Obe državi sta se že prej srečali 9-krat, Hrvaška je zmagala v 6 tekmah in treh neodločenih rezultatih.

Hrvaška je začela blesteti na obe ekipi, v 7. minuti se je približal Andrzej Kramaric, a je njegov strel letel mimo vratnice.

Nato so imeli priložnost, da povedjo v 10. minuti. Napadalec CSKA Nikola Vlašič bo zaostal za slovensko obrambo, a je njegov strel zadel vratnico.

Pet minut kasneje gostitelji povedjo, ko Ivan Perišić na sredini igrišča poda žogo, v okrožju pa Sandy Lowrick najde strel Marcela Prošovića mimo zadnjega dela mreže za hrbtom Dominika Livovića.

Lahko najdete tarčo Tukaj.

Kljub temu, da je uživala večino posesti, je Hrvaška naslednjih 75 minut preizkušala Johna Oblaka na golu za Slovenijo, počasnega, neritmičnega in brez misli o napadu.

Slotko je predstavil junaka hat-trick-ja Tolima Dynama, Mislava Arsika in Josipa Brekla, toda slovenski navijači so bili redko razburjeni.

Kapetan Luka Modrić, ki je nocoj dosegel rekord Tarija Srne s 134 kapetani za svojo državo, je bil dobro zadržan in ni mogel narekovati, kot pogosto igra.

Slovenija je bila na obeh straneh zelo lačna, lahko je bila bližje sovražniku kot Hrvaška in je bila bolj agresivna. Trener Talik je bil nad rezultatom razočaran.

“Čestitke Sloveniji. Začeli smo dobro, a po zadetku nismo imeli motivacije in trikov in si na koncu s tekme karkoli zaslužili. Slovenija je po zabijanju bolj motivirana, bolj kompaktna, bolj agresivna od nas. Ne ustvarjamo nobenih kakovostnih priložnosti. V kvalifikacijah nimamo več prostora za napake. Zaslužimo si, da bomo nocoj izgubili, «je dejal. Talik Rečeno po izgubi.

READ  Reakcija Luce Dansika na to, da ga imenujejo "neustavljiv" igralec

Hrvaška se bo v soboto pomerila s Ciprom pred srečanjem z Malto 30. marca. Obe tekmi bosta na Reki.

Rusija je po izenačeni lestvici Cipra in Slovaške premagala Malto s 3: 1.