Kvalifikacije za svetovno prvenstvo: Slovenija je prvič premagala Hrvaško

Hrvaška izgubila z 1: 0 proti Sloveniji (zajem zaslona)

Hrvaška je v sredo zvečer v Ljubljani na stadionu Stuchis izgubila prvo tekmo kvalifikacij za SP 2022 z 1: 0 proti Sloveniji.

Prvič je Slovenija na mednarodni tekmi premagala Hrvaško. Obe ekipi sta se prej srečali 9-krat, Hrvaška jih je zmagala 6 in tri neodločeno.

Hrvaška je med obema moštvama začela svetleje, Andrej Kramarić pa se je v sedmi minuti približal, a je njegov strel šel mimo vratnice.

Nato so imeli priložnost napredovati šele v deseti minuti. Napadalec CSKA Nikola Vasic bi sicer stal za slovensko obrambo, a je njegov strel zadel vratnico.

Pet minut kasneje bi gostitelji povedli, ko bi Ivan Perišić podaril žogo na sredini igrišča, ob odbijanju pa je Sandy Lovric videl, kako je njegov strel zadel Marcelo Brozović mimo Dominika Levakoviča v mreži.

Lahko vidite tarčo Tukaj.

Kljub temu, da je Hrvaška uživala večino posesti žoge, je Jana Oblaka v naslednjih 75 minutah komaj preizkusila proti Sloveniji in je delovala počasi, brez ritma in daleč od žaljivih misli.

Zlatko Dalić je predstavil prvaka dinamovskega tria Mislava Uršiča in Josepa Prikala, vendar je bila obramba Slovenije redko motena.

Kapetan Luka Modrić, ki je nocoj dosegel rekord Dariga Serene s 134 kapetani za svojo državo, je bil dobro zadržan in ni mogel narekovati igre, kot to pogosto počne.

Slovenija se je zdela bolj lačna na obeh straneh, uspela je ostati bližje nasprotnikom kot Hrvaška in bila bolj agresivna. Rezultat je razočaral trenerja Dalića.

“Čestitke Sloveniji. Začeli smo dobro, po zadetku pa nam ni manjkalo motivacije in taktike, na koncu pa si s tekme nismo zaslužili ničesar. Slovenija je bila po zabijanju golov bolj navdušena, bolj kompaktna, agresivna. Nismo ustvariti kakršne koli kakovostne priložnosti. Nimamo prostora, da bi se zavezali več. “Napake kvalifikacij. Zaslužili smo, da bomo nocoj izgubili.” Dalić Povedal je po izgubi.

READ  Slovenija skoraj podvoji število samostojnih solarnih modulov

Hrvaška se bo v soboto pomerila s Ciprom pred dvobojem med Malto 30. marca. Tekme bodo na Reki.

Rusija je s 3: 1 premagala Malto in je zdaj na vrhu skupine, remizirali pa sta Ciper in Slovaška.