Kvalifikacije za svetovno prvenstvo: Ronaldo dosega rezultate, Belgija in Nizozemci dobijo velike kroge

Belgija in Nizozemska sta v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo dosegli 15 golov, Portugalska pa je v zmagi nad Luksemburgom dosegla enega proti Cristianu Ronaldu, kar je bil še en šokantni rezultat.

Belgija je z najvišjo skupino E premagala Belorusijo z 8: 0, Nizozemke pa so z 7: 0 premagale Gibraltar in v torek v skupini G za Turčijo zasedle drugo mesto.

Minov Luksemburg, ki je odprl presenetljivo zmago proti Irski, je po prevzemu vodstva proti Portugalski videl še en žalosten način, toda gledalci so bili na vrhu skupine A s Srbijo od zadaj, pred tem pa je še enega Azerbajdžana premagal napadalec Fulhama Alexander Mitrovic

“Bilo je težko v prvem polčasu,” je dejal portugalski vezist Renato Sanchez.

“Luksemburg je začel dobro, vendar mislim, da smo nadzorovali igro. Imeli so postavljen del in rezultat, vendar mislim, da smo od takrat naprej nadzorovali igro.”

Ronaldo znova zabije

Ker v prvih dveh kvalifikacijah letos ni uspel doseči zadetka, je Ronaldo v začetku drugega polčasa z zmago nad Portugalsko v Luksemburgu dosegel 31. gol v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo.

Zdaj je za Portugalsko od prvega mednarodnega zadetka leta 2004 dosegel vsako koledarsko leto, šestkrat pa je dosegel rekord vseh dosežkov moške reprezentance. Nekdanji iranski napadalec Ali Day ima rekord 109 golov, edini moški nogometaš, ki je prestopil mejo 100 zadetkov.

Jerson Rodriguez je v 30. minuti vodstvo popeljal v vodstvo, Diego Jotta pa je Portugalski v drugi minuti nadomestnega časa izenačil, preden sta Ronaldo in Joao Palhinha dodala zadetek v drugem polčasu.

Portugalska je s Srbijo remizirala z 2: 2. Obe ekipi sta na treh tekmah izenačeni s po sedmimi točkami.
Druga ekipa skupine A, Irska, je prijateljsko igrala proti gostitelju svetovnega pokala Katarju in remizirala z 1: 1, pri trenerju Stephenu Kennyju pa ni dobila 11 tekem.

READ  Igralke in trenerji se odzovejo na žrebanje zadnjega kroga - FIBA ​​Euro Basket 2021 za ženske

Križarjenje po Belgiji

Hans Vanagan in Leandro Trozard sta oba dosegla par zadetkov, saj je Belgija s štirimi goli v vsakem polčasu premagala Belorusijo.

“Vesel sem, da vidim vsakega igralca,” je dejal belgijski trener Roberto Martinez.

“Videl sem igralce, ki so prevzeli odločilne vloge, in zelo sem zadovoljen z nastopom mladine in tem, kako ta ekipa sodeluje.”

Domača zmaga je Belgiji pustila tri točke prednosti pred Češko, ki je v Walesu izgubila z 1: 0, zahvaljujoč se zadetku Daniela Jamesa, ki mu je pomagal Gareth Bale.

Wales in Belorusija imata eno točko zaostanka za Češko.

Nizozemski koren

Gibraltar, uvrščeni na 195. mesto na svetu, je Nizozemsko držal tik pred odmorom, a je v drugem polčasu na umetniškem terenu propadel na stadionu Victoria.

Gledalci so s 4 goli v polčasu z 1: 0 končali na 64. mestu, nato pa se približali še dvema izidoma.
Za Nizozemce je podvojil Memphis DePay, ki je po treh tekmah Turčijo potisnil za eno točko.

“Cilji so prišli pozneje, kot smo pričakovali, a vsaj prišli so,” je dejal Debay: “Bili smo pozitivni, na koncu je šlo vse dobro. Ekipni duh je odličen, zaupamo vase.”

Turčija je izpustila tretjo priložnost za zmago, potem ko je z Latvijo z 3: 3 povedla.

MITROVIČNA USPEH

Mitrovič je nadaljeval svojo vročo serijo, ko je v zmagi Srbije nad Azerbajdžanom zabil dvojico.

V prvih treh kvalifikacijah je dosegel pet golov. Podvojil se je v uvodni zmagi s 3: 2 nad Irsko in enkrat našel mrežo z 2: 2 nad Portugalsko.

Mitrovic je točkovanje odprl na 16. mestu, Azerbajdžan pa na 81., da je zmagovalca ujel po 59. mestu.

Ruske izgube

Tako kot Turčija je tudi Rusija v kvalifikacijski kampanji zgrešila tri zaporedne začetke in izgubila proti Slovaški z 2: 1.
Posledično so Rusi na vrhu skupine H dosegli Hrvaško, ki je za drugo zmago s 3: 0 premagala Malto.

READ  Slovenija izgubila proti Norveški, 4. na evropskem prvenstvu (video)

Ciper je pred tem premagal Slovenijo z 1: 0. To je že peta zaporedna kvalifikacija za svetovno prvenstvo Slovenije.

Slovak Milan Scrinier je v torek, 30. marca 2021 na Slovaškem, med Slovaško in Rusijo med kvalifikacijami za skupino svetovnega pokala 2022 dosegel zadetek med Slovaško in Rusijo.

Hrvaška spet zmaga

Hrvaška je imela drugo zmago, a je bilo težko delo. Podprvak svetovnega pokala 2018 je do 62. minute vodil proti Malti. Kmalu po prihodu sta se pridružila dva namestnika, ko je Ivan Perišić dosegel predložek Borne Parisicka.

Luca Modric je z bele točke podaljšal vodstvo, tretjino pozno je dodal napadalec Josep Bregolo. Po sobotni zmagi nad Ciprom z 1: 0 je šest točk Hrvaške proti dvema najnižjima ekipama v skupini.

Utopljena Slovenija

Slovenski upi, da se bo uvrstila na svetovno prvenstvo, so bili po porazu s Hrvaško prejšnji teden svetli, po porazu Cipra z 1: 0 v torek pa hitro bledijo.

V 42. minuti je Ciper zadel proti tekmi, Ionis Pitas je po strelu pobral žogo na robu kazenskega prostora in pred golmanom Johnom Oblockom padel branilec. Ciper je globoko branil in dobil drugo od 14 tekem.

Slovenija je svojo kampanjo začela s premagovanjem minulega tedna podprvaka svetovnega pokala 2018 Hrvaške, nato pa z 2: 1 izgubila proti Rusiji. Poskušala je zopet dobiti zagon proti Cipru.

Trener Madjas Kek je Slovenijo prvič in edino popeljal na svetovno prvenstvo leta 2010, v ekipo pa se je vrnil leta 2018. Nadziral je vstajo, vključno z napredovanjem v drugo stopnjo Lige narodov lani.

Japonska je za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Aziji s 14: 0 premagala Mongolijo

Japonska je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo z 14: 0 premagala Mongolijo s 16: 0, da bi zmagala na peti tekmi drugega kroga, 16 mesecev po četrtem mestu.

READ  Zvezdnik NBA po zmagi nad super Dragićem: Mislim, da sem napol slovenski #video

Japonci so v prvem polčasu dosegli pet zadetkov, v drugem dodali še devet in zdaj s 15 točkami vodijo v skupino F. Zmaga proti Mjanmaru 3. junija jih bo uvrstila na prvo mesto v skupini in eno mesto v tretjem krogu azijskih kvalifikacij.

Osem zmagovalcev ekip in štirje najboljši podprvaki se bodo uvrstili v naslednjo etapo, ki naj bi se začela septembra. V prvem polčasu so zadeli Takumi Minamino, Yuya Osako, Daisy Kamata in Hidemasa Morita, mogoški branilec Kash-Erdeen Tuya pa si je zadel avtogol.