Kvalifikacije za svetovno prvenstvo: Hrvaška je na Reki premagala Malto

• Predstavil Croatiaweek
  • V
    Šport

Ivan Perišič (posnetek zaslona)

Hrvaška je v torek zvečer na stadionu Rujevika na Reki v kvalifikacijah za svetovni pokal premagala Malto s 3: 0.

Po dveh tekmah v šestih dneh se je trener Slatko Talik upokojil pri več igralcih, med njimi tudi kapetanu Luci Modriču.

Tomakajevi vdovi so kapetanski oklep podelili mladinci Mislav Orik, Tario Melnjok in Joseph Zuranovic.

Kot v prvem polčasu proti Cipru v soboto zvečer je tudi Malta dobila številke za žogo in preprečila napad, ki bi lahko mobiliziral Hrvaško. Hrvaška je poskušala igrati na stranskem tiru, vendar je bila končna podaja v škatli slaba.

V 14. minuti je Mario Panalic prišel zelo blizu doma, ko je z glavo zadel prečko.

Z igro brez zadetkov po prvem polčasu Tolič ni kmalu čakal na spremembe. V 53. minuti je izvedel trojno menjavo in pripeljal Modrića, Ivana Perišiča in Josipa Breccala.

Ko so se Rangersi vrnili in Borna Parisica zagledali prostega z leve, je njegov strel ugotovil, da Percy z dveh metrov ni naredil napake.

Kliknite Tukaj Da vidim cilj.

Hrvaška je svojo prednost podvojila v 76. minuti, ko je bila dosojena enajstmetrovka po podaji z roke v polju. Motric je napredoval in s tega mesta ni naredil napake, saj je malteškega vratarja poslal v napačno smer.

Hrvaška proti Malti v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo na Rujevici

Čestitamo, ko je Motrik dosegel 2: 0 (posnetek zaslona)

V 90. minuti je Bregolo povišal na 3: 0, potem ko je bil Perišić izpuščen, ga je lahko dotaknil in prevrnil čez gol.

Po običajnem prvem polčasu bo Talik zelo zadovoljen z izvedbo drugega polčasa, saj ga bolj zanima hrvaški napad.

“Čestitke zmagovalni ekipi in vrhu ekipe. Zadnjih 10 dni je bilo težko, dobili smo 6 točk, pričakovali pa smo več. Začeli smo z novimi igralci, se zelo utrudili, a nekaj časa ni nič delovalo. Morali smo prinesti v igralcih, da razvrstimo rezultat. Zdaj moramo biti pripravljeni na evro, boljši moramo biti na evru, bomo, v to trdno verjamem, «je po tekmi dejal Talik.

READ  Glass 3X3 Reserve Shanti Chandilan se bo borila z Dautua

Hrvaška je na vrhu razlike na vrhu razlike kot Rusija. Slovaška je napredovala na tretje mesto, potem ko je premagala Rusijo, Ciper pa je na četrtem mestu, potem ko je premagal Slovenijo. Malta je zadnja z eno točko.