Kurt Nielsen je zmagal na prepovedani etapi Toura, Bocagar pa je obdržal rumeno

MEGEVE, Francija: Danec Magnus Cort Nielsen je v torek med navalom podnebnih aktivistov zmagal na 10. etapi Dirke po Franciji, 148,5 km dolgem alpskem pohodu iz Morzina.

Dirka je bila prekinjena za približno 10 minut, potem ko je pol ducata podnebnih aktivistov poskušalo ustaviti kolesarje na 36-kilometrski znamki.

S ceste sta ju umaknila policija in višji organizator dirke, preden se je dirka nadaljevala.

Kurt Nielsen je zmagal v izvrstnem zaključku sprinta po dnevnem pobegu in dosegel svojo drugo etapno zmago v karieri na Touru po letu 2018.

Drugi je bil Avstralec Nick Schultz, tretji pa Španec Luis Leon Sanchez.

Dvakratni branilec naslova Slovenije Tadej Pogačar, ki je po odpovedi dirke zaradi pozitivnih testov na COVID-19 od starta na Danskem izgubil dva moštvena kolega, je obdržal rumeno majico vodilnega v skupnem seštevku.

Sredova 11. etapa je 151,7 km dolg vzpon od Albertvilla do Col du Cranon.

Po zelo hitrem začetku se je izoblikovala skupina 25, v kateri so bili nekdanji etapni zmagovalci Kurt Nielsen, Sanchez, Ian Isaquier, Edwald Bosen Hagen, Philip Gilbert, Simon Clarke, Pierre Rolland in Leonard Camna.

Sanchez se je premaknil šest kilometrov od črte, a so ga ujeli Matteo Jorgensen, Schultz in Dylan van Baarle.

Ko je četverica v finalu igrala mačko z mišjo, je Kurt Nielsen skočil z ozadja in prehitel Schultza za zmago v fotofinišu.

Nemec Camna, ki je bil ves dan v vodilni skupini, se je približal skupnemu vodstvu in je zdaj na drugem mestu z 11 sekundami za Boggarjem.

Danec Jonas Wingegaard, ki je bil lani drugi v skupnem seštevku, je padel na tretje mesto z 39 sekundami zaostanka za vodilnim.

READ  Odgovorite na pet preprostih vprašanj, da dobite 50.000 Rs Amazon Pay Balance