Koper Primorska je v zadnji četrtini izgubila proti Zadru

“Fantje, dobimo neuporabne koše,” se je v drugi četrtini med minuto odmora pritožil trener Andrej Žakelj, a se ni izšlo. Koprska Primorska tako v tej sezoni ostaja brez zmage v ligi ABA, spet je bila slaba v skoku (27:39). Foto: Koper Primorska / Aleksander Golob

Koprčani so se do polčasa dobro držali (29:35), nato pa so naredili preveč napak (skupno 19 izgubljenih žog) in v napadu bili netočni. Zadar je unovčil višino in prevladoval v skoku (skupno 15 ujetih žog v napadu), zato njegovih 15 zgrešenih prostih metov ni bilo znanih.

Sedem minut pred koncem so gostje po trojki Mavre in protinapadu Planinića povedli s 45:59. Žakelj si je vzel minuto odmora, nakar je Erjon Kastrati (11 točk) po 22 zgrešenih trojkah v letošnji sezoni lige ABA zadel le izza črte 6,75. Foto: Koper Primorska / Aleksander Golob
Sedem minut pred koncem so gostje po trojki Mavre in protinapadu Planinića povedli s 45:59. Žakelj si je vzel minuto odmora, nato pa je Erjon Kastrati (11 točk) po 22 zgrešenih trojkah v letošnji sezoni Lige ABA zadel le izza črte 6,75. Foto: Koper Primorska / Aleksander Golob

V zadnji četrtini je bilo 12:26. Luka Vončina je bil prvi strelec gostiteljev z 19 točkami (iz igre 6/13), medtem ko bi bil v Zadru najučinkovitejši Dominik Mavra (21 točk, trojke 5/8).

Krka je v končnici popolnoma popustila
Cibona se je veselila prve zmage v letošnji sezoni Lige ABA v Novem mestu. Krka je v zadnjih minutah popolnoma popustila in izgubila s 63:80.

Cibona je bila večji del tekme v vodstvu in na koncu zasluženo prišla do visoke zmage. Novomeščane je nadigrala v vseh elementih, predvsem pa ni imela toliko nihanj v igri kot gostiteljice.

Prkačin je režiral prvo zmago Cibone
Krka je tekmo začela katastrofalno. Roko Prkaćin je v 8. minuti zadel za 6:21. Novomeščani so se izkazali šele v drugi četrtini, ki so jo dobili z 29:18. Z delnim izidom 16: 5 so povedli z 38:33, nato pa je Igor Marić s trojko izenačil na 39:39 iz odmora.

Pet minut pred koncem je bil za črto natančen Rok Stipčević, ki je znižal na 63:67. Napovedan je bil naporen finale, potem pa gostitelji do konca tekme niso dosegli niti točke! Cibona je imela razigranega Prkačina, ki je zbral 23 točk in zbral tudi sedem skokov.

Cedevita Olimpija je bila v nedeljo v Beogradu neuspešna, Partizan je zmagal z 86:77.