Kirk v finalu GB dobi dve točki

Liam Kirk je v finalu svetovnega prvenstva IIHF leta 2021 dosegel dva od treh zadetkov GP, saj je ekipa odšla v Švico s 6: 3.

Velika Britanija je tekmo zaključila s štirimi točkami, dvema točkama višje kot leta 2019, a bo morala nocoj počakati na rezultat med Rusijo in Belorusijo, da bo izvedela končni rezultat.

Švica, ki si je že zagotovila mesto v nokaut fazi, je v več kot 10 minutah povedla Gregory Hoffman. Zahvaljujoč Kirkovemu prizadevanju je bil GB uravnotežen 37 sekund, Romain Lofel pa je nasprotnike zadrževal do 16:42, preden je izpostavil Švicarje.

Kirk je ponovno pridobil igro GB, tokrat je s svojim sedmim dogodkom izpostavil lestvico turnirjev na turnirju 25:34 in tako zasedel osmo mesto med vsemi dosežki Velike Britanije v svetovnem hokeju.

Kljub temu so gol Švicarja Chanderija Aldala, dva zadetka Christopheja Bertzija in nadaljnjih 8 minut Nicoa Hishira na koncu veznega reda dali gostiteljem prednost 6: 2.

Edini gol v zadnjem obdobju je dosegel Brendan Connolly, ki si je opomogel od strela Kirka in končni rezultat dal 6-3.

Najboljši trije igralci na turnirju so bili razglašeni kot Liam Kirk, March Richardson in Ben Bounce.

READ  Dansko, Norveška in Švedska se pridružijo evropskemu rokometnemu prvenstvu