Kenija je prvi dan svetovnega štafetnega prvenstva osvojila dve medalji

Ko se je v soboto v poljski Šleziji začela peta izdaja svetovnega štafetnega prvenstva, je Kenija v enodnevnih mešanih rezultatih osvojila dve medalji.

Dve svetovni bronasti medalji na 800 metrov Ferguson Rodich in mlada Naomi Gorer sta na svetovnem dogodku 2x2x400m osvojila kenijsko medaljo.

Ko je Slovenija oder zapečatila z rezultatom 3: 41,95, so gostitelji, ki so zlato osvojili s 3: 40,92 točke, za Poljsko zaostajali 3: 41,79.

Kenija je nato v bronasti štafeti z ovirami za bronasto mesto zasedla tretje mesto za bronastim zmagovalcem, Nemčijo oziroma Poljsko.

Kenijski kvartet Priscilla Tabunda, Michael Musyoka, Nusra Rukia in Wiseman Weir je ujel 59,89.

Keniji so že zagotovili medaljo, saj so v tej ekipi v ekipe nastopile le tri države.

Vendar je bila Kenija izločena v zgodnjih fazah moških in žensk 4×400 m in mešanih 4×400 m.

V drugi vročini, ki jo je dobila Kuba, je bila ženska ekipa v 4×400 m, ki so jo sestavljale Gladys Musyogi, Veronica Mudua, Sylvia Cecep in Mary Mora, četrta.

Na sorodni moški tekmi so Kenijci Stanley Kitty, William Ryan, David Sanayek in Kevin Kibrodich v prvi vročini končali na petem mestu. Japonska je osvojila vročino.

Mešana 4×400 m ekipa, v kateri so bili Jared Momani, Jon Serono, Mary Mora in Aaron Koch, je bila diskvalificirana.

Kenijino edino upanje za osvojitev več medalj na prvenstvih je 4×200 m za moške.

Kenija je že napredovala v svojem nastopu leta 2019, kjer bo nastopila v mešanih 4x400m.