“Kakšna različica, kajne?” Christophe Borgingis je uspel v času sklopke, a Maws je znova izgubil proti Clippersom

LOS ANGELES – Nedeljski popoldanski obračun Mavericksov s Clippersi je bil spopad zvezdnikov, kot so mnogi pričakovali po zadnjih dveh poletjih končnice.

Toda tokrat voditelji niso bili tisti, ki so bili takrat posvečeni veliko pozornosti.

Ob odsotnosti Luce Tonsica in Kavija Leonarda so Mavericksi v zadnjih minutah nedeljskega obračuna Christophe Borgingis in Paul George izgubili s 97:91. Tako kot so Clippersi zmagali v obeh serijah v prvem krogu, je ekipa Georgea končala na prvem mestu.

Kljub 25 točkam osem skokov, dve podaji in dve blokadi Porsingis, Mavericksi so prvič v tej sezoni izgubili svojo tretjo zaporedno tekmo – All Chance Tansik.

“Bil je sila, s katero je treba računati,” je o Porsingisu dejal Jalan Brunson. “Lahko je hodil na sladke kraje. Bil je tako srčkan. Mislim, odličen je. Želim si, da sva on in jaz ekipa, [that] Morda mu je to malo bolj pomagalo, da je zmagal v tej igri. Dolgo nas je nosil, zato smo morali bolje sodelovati.

Tekma je izgubila občutno zvezdniško moč, ko je ekipa pol ure pred namigom objavila, da se bo Dansik, ki je za nedoločen čas zapustil po operaciji kolena izven sezone, pridružil seznamu neaktivnih z Leonardom.

Igor Kokoskov je delal na svoji naravni rutini ogrevanja pred tekmo s svojimi rednimi pomočniki Igorjem Kokoskovim, Petrom Pattonom in Christyjem Tolivarjem, Petrom Pattonom in Christyjem Tolivarjem.

Dodal je tudi nekaj dodatnih vaj za spotikanje, da bi morda preizkusil svojo mobilnost in okretnost po igrišču.

Toda kmalu zatem je Mavericks napovedal, da bo Danzig spet sedel.

Dallas je dobil okrepitev, ko se je Maxie Kleber vrnil po devetih tekmah odsotnosti zaradi 20-minutne nagnjene leve strani. Toda globina ravnotežja se je ponovno zmanjšala, saj je Frank Antiligina izpustil drugi polčas zaradi poškodbe desnega teleta.

READ  Dražba: kupite majico ali čelado Tadeja Pogačarja in pomagajte Herojem 3. nadstropja

Namesto da bi igral v matineju West Coast Matinee in gledal udarni čas za svoje oboževalce v Sloveniji in po vsej Evropi, je Dansik gledal s konca klopi Mavericks, oblečen v črno majico in hlače.

Danzig je s sedeža poleg svojega tesnega prijatelja Bopana Marjanovića videl Porjingisa, ki poskuša reprezentanco opomoči od padca v drugem polčasu.

Mavericksi so bili 2 proti 12 v drugem polčasu in 6 proti 30 v globokem kombinezonu in le 15 točk v tretji četrtini. Njihova prednost devetih točk je pozno v drugi četrtini zbledela, pri čemer so Clippersi uporabili svojih 16-8, da so prvi polčas spodbudili s 15-5.

Dallas je zaostal 12 s 4:29.

Q Kovanje je v prispevku.

Pri končnih 2:49 je Borgingis znižal vodstvo Clippers na tri točke in pri vsakem od štirih strelov iz barve po tri. Brunson je v finalu dosegel devet od svojih 20 točk.

Toda George, ki je končal z 29 točkami, štirimi skoki in šestimi podajami, je pogosto imel odgovor.

Georgeov 15-metrski skakalec je prednost preostalih strižnikov povečal z 1:03 na 5. Potem ko je izziv Clippersov potencialno igro za 3 točke Brunsona spremenil v napako v napadu in posest Los Angelesa, Dallas ni bil blizu temu.

“To je čudna tekma, ker smo izgubili dve točki in nato izgubili žogo,” je dejal Kid. “To te postavlja v težko situacijo.”

Kid Mavericks-Clippers ni gledal serije prvega kroga, ko je lani delal kot pomočnik pri Lockersih, je pa spremljal vsako tekmo po prevzemu vodenja v Dallasu in bistveno spremenil način igranja njegovega vodilnega zvezdnika v nedeljo.

Lansko pomlad je Kristaps Porzingis igral vlogo v ozadju zločina, saj je opravljal delo goljufanja in ne igralnega prispevka. Nekdanji trener Rick Carlisle je tudi preprečil, da bi Porsingis streljal na vratnico.

READ  Zemljevid poti za 3x3 olimpijske igre za športnike BPA - Novice | BPA

Ko je prevzel odgovornost za dosego zadetkov v času sklopke, je Porsingis še posebej občutil razliko pri vrnitvi v središče Staplesa.

“Kakšna različica, kajne?” je z nasmehom rekel Porsingis. “Iskreno, že nekaj časa se nisem tako počutil. Spomnim se, ko sem bil nazadnje v New Yorku. Še vedno sem v ritmu, glej, kako – ne vem – [to] Igrajte brez ugibanja.

»Pridem tja. Nisem 100% tam. Ko pridem tja, se počutim, kot da mi je v vsaki situaciji zelo udobno, vse pogledam, si vzamem čas pri vsakem posnetku in vse je prav. Šele takrat mislim, da bom deloval še bolje.

Več poročanja o Mavericksih iz Dallas Morning News lahko najdete tukaj.