Kakšen dan! Neverjetni preobrati v Mariboru, boleč poraz Olimpije. #video

Pogled na vrh razpredelnice po 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije je zelo nenavaden. V vodstvu so tri ekipe z enakim številom točk. To so vodilna Mura, ki je Tabor prvič v tej sezoni izgubila domačo zmago (0: 0), Koper, ki je v Stožicah presenetil Olimpijo (2: 1), in Maribor, ki je v neverjetnem dvoboju poln preobrati. , premagali slavljenke iz Domžal s 4: 3. Prvaki Celja so mrežo napolnili Aluminiju (4: 0), ki je po remiju Gorice in Brava (0: 0) zdrsnil na zadnje mesto.

Sklepno dejanje 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Novi Gorici ni prineslo ciljev. Gorica in Bravo sta se razšla z 0: 0, a so Rosesi zaradi boljše razlike v zadetkih prehiteli Aluminij z igro več in niso več zadnje uvrščena ekipa. Mladi ljubljanski klub je igral brez dveh najbolj izkušenih igralcev. Manjkali so Luka Žinko v Mustafa Nukić.

Napaka v obrambi Brave, ki bi jo skoraj dosegel Mathias Oyewusi:

Pomlajena ekipa Brave s povprečno starostjo dobrih 21 let se je dobro kosala z gostitelji, najboljše priložnosti na tekmi pa so bile zapravljene. Mathias Oyewusi (Gorica) v David Brekalo (Bravo).

Festival preobratov in uspešnic v Mariboru

V tekmi, ki ne bo pozabljena, je Maribor po nepozabnem festivalu golov in preobratov premagal Domžale s 4: 3. Začelo se je s slovesnostjo. Vijolice so dvakratnim državnim prvakom iz mesta pri Kamniški Bistrici, ki 7. novembra 2020 praznujejo svoj veliki jubilej, 100. rojstni dan NK Domžale, podelili posebno darilo, 100 žogic.

Maribor je v tekmo vstopil kot favorit, a so gostje prvi povedli. Mlad Dario Kolobarić je s svojim četrtim golom sezone v 11. minuti napovedal morebitno presenečenje. Rezultat je ostal nespremenjen do začetka drugega dela, ko sta oba Rudi Požeg Vancaš v Jan Mlakar hitro zaostal zaostanek v vodstvo 2: 1. S tem je tekma le še dodatno zapletla, saj so se Domžalčani hitro pobrali in končali Toncija Mujana in nekdanje upanje Maribora Sven Karić Šoštarič spet povedli s 3: 2. Mariborčanom se je svet spet podrl, a so se odzvali odlično.

READ  Roglič vodi pred zadnjo etapo, a po padcu je predstava vprašljiva

Zmagoviti gol Aljoše Matka:

rezerve Aljoša Matko poskrbel za nov preobrat. Prvi je branilec Špiro Peričić inizenačeno pri 3: 3, nato pa je mladi napadalec, ki je v lanski sezoni navduševal v dresu Brava, poskrbel za končno zmago Maribora, s katerim se je 15-kratni državni prvak na vrhu izenačil z Muro in Koprom. ” Nora tekma, ” je bil razumljiv komentar Maura camoranesija, ki je bil prvi strateg Maribora na deveti prvenstveni tekmi, ki je zmagal že četrtič.

Poročilo in vsi zadetki s tekme Maribor: Domžale (4: 3):

Mauro Camoranesi - NK Maribor

Sportal

“Nora tekma,” je Camoranesi dejal v kamero

Koper se ne šali, padla je tudi Olimpija

Derbi 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije je v Stožicah ponudil zelo zanimiv dogodek. Na koncu so se gostje iz Kopra veselili zmage (2: 1) in slavili največji uspeh, odkar so se vrnili na vrh. Zmaji so bili v prvem polčasu bližje zadetkom, a jim je sreča obrnila hrbet. Če jim je bila v prejšnjem krogu naklonjena, ko je Gorica trikrat zadela okvir vrat Olimpije, proti Kopru ni bila, saj je Andres Vombergar dvakrat zatresel vrata. Po odlični podaji je v drugem polčasu najboljši strelec tekmovanja Nardina Mulahusejnovića zadeti v polno Hrvat Nikola Krajinović, a le šest minut kasneje je njegov rojak izenačil svoj strelski debi v zmajevem dresu Luka Marin.

Zmagoviti gol Stefana Stevanovića:

Primorcu, ki je bil v drugem polčasu boljši nasprotnik, je zagotovil vse tri točke Štefan Stevanović. Srb, ki je v lanski sezoni igral za Sežano, bi lahko bil med strelci v sodnikovem podaljšku. Želel se je proslaviti s privlačnim avlom, vendar mu namen ni uspel. Koprčani so z dragoceno zmago ujeli vodilno Muro, zmaji pa so objokovali prvi domači poraz v sezoni, ki jih bo zagotovo spustil v reprezentančni odmor.