Juve je nad milanskim Interjem povzročil “psihološki upad” Rome

Nogometaši milanskega Interja slavijo zmago nad Laziom 9. januarja 2022 v studiu Giuseppe Mesa v Milanu v Italiji. / CFP

Nogometaši milanskega Interja slavijo po zmagi nad Laziom 9. januarja 2022 v studiu Giuseppe Mesa v Milanu v Italiji. / CFP

Milanski Inter je v nedeljski zmagi nad Laziom z 2:1 prevzel vodstvo v tekmi za naslov Serie A, medtem ko je Juventus dosegel neverjetno vrnitev in premagal razočarano Romo s 4:3.

Milan Scrinier je v 67. minuti s predložkom Alessandra Bastonija dosegel odločilni zadetek in Inter zaostal za točko za Milanom, ki je v nedeljski uvodni tekmi napredoval na prvo mesto z zmago nad Benetkami s 3:0.

Moštvo Simoneja Inzakija je prevzelo tekmo z domačimi tekmeci, saj na četrtkovi tekmi proti Bologni zaradi okužbe s Kovitom-19 niso nastopili.

“Tako moramo nadaljevati, ker so danes zmagali vsi naši neposredni tekmeci, zato ni časa za ustavljanje in razmišljanje, moramo še naprej zmagovati,” je po osmi zaporedni zmagi Interja v ligi dejal Inzaki.

V San Ciru je bila za Inter močna scena proti staremu Inzakijevemu klubu, vendar se je dobro izkazal in v 35. minuti s 15. ligaškim golom v sezoni za Ciro Immobile popeljal gostitelje Bastonija v vodstvo. Rezalnik marjetice na dolge razdalje pred petimi minutami.

Inter Mauricia Sarija je po porazu Scrinierja pri tretjeligaškem zadetku akcije zagrozil z nekaj ustrahovanja, Immobile je zavrnil gol zaradi navideznega ofsajda, a niso mogli ničesar razjasniti in so Milanu prepustili sedmi poraz. Sezona.

Na tretjem mestu je Napoli šest točk za Interjem, Andrea Pedagna pa je premagal svojega predhodnika naslov Serie A in premagal Samperio z 1:0.

Lazio je medtem na osmem mestu, z domačim tekmecem Romo je izenačen z 32 točkami, povsem zaostal pa je v nastopu Joeju, ki za četrto Atlanto v tekmi za Ligo prvakov pri 6-2 v tekmi za Ligo prvakov zaostaja šest točk. Udinese, ki ga je prizadela vlada. .

Po porazu s 3:1 v 69. minuti je Federico v prvem polčasu s hudo poškodbo kolena izgubil proti Cesi, Juve je povedel v 76. minuti, Roma je na olimpijskih igrah precej dramatično padla, Jose Mourinho pa je odkrito spraševal njegovi igralci. ‘Značaj.

“70 minut je bilo popolnoma pod kontrolo … 70 minut smo delovali dobro, potem pa je prišlo do psihološkega zloma,” je za DAZN povedal Mourinho.

“Ko si zmeden, moraš spet vstati in pokazati, kaj si naredil, a tukaj je malo lepo, malo šibko v garderobi.”

Ko je Matteo de Siglio premagal Eve naprej, je imel Lorenzo Pellegrini odlično priložnost za izenačenje s po štirimi zadetki, a s strašno enajstmetrovko je bila dosedanja zmaga Zuvina v tej sezoni pomembna. Wojciech Szczesny je zlahka potisnil.

Juventusov Mathieu de Ligt je 9. januarja 2022 prejel rdeči karton med tekmo Serie A proti Romi na stadionu Olympic v Rimu v Italiji. / CFP

To je bila razočaralna odločitev za italijanskega vezista Pellegrinija, ki je osem minut po odmoru prekinil bučanje domačih navijačev in s svojim razkošnim prostim strelom zagotovil tretji gol za Romo. Mourinhov največji uspeh kot trener Capital Cluba.

READ  Reakcija Luce Dansika na to, da ga imenujejo "neustavljiv" igralec

Ko pa je Manuel Locatelle s prostim strelom z glavo znižal zaostanek na 20 minut, se je Roma sesula in dve minuti pozneje omogočila Dejanu Kulosevskyju, da je pometel raven, kar se je potrdilo po daljšem preizkusu VAR za ofsajd.

Zadetek De Sciglia je v popolni nejevernosti pustil prevladujočo podporo domačih in potem, ko je Pellegrini ugrabil njegov točkovni udarec, so vedeli, da je tekme konec, Juveov Matthijs de Ligt pa je izključil igro z roko, potem ko je prejel zgrešeno enajstmetrovko.

Kylian Mbabane (L) med tekmo Lige 1 med Lyonom in Paris Saint-Germainom 9. januarja 2022 na stadionu Grubama v Lyonu v Franciji.

V Franciji se je nemški branilec Thilo Kehrer pomeril v 14. minuti z neodločenim izidom 1:1 za Lyon proti Paris Saint-Germainu.

PSG ima že 11 točk prednosti pred drugouvrščeno Nico, a je v Lyon odpotoval brez argentinskega asa Lionela Messija po okrevanju po poškodbi v Covit-19 in Braziliji.

Moštvo Mauricia Pochettina, ki napreduje proti obračunu v ligi prvakov proti Real Madridu, je pozno izpadlo proti 11. ekipi lige.

Zmagovalec svetovnega pokala Kylian Mbabane, čigar prihodnost so pestile govorice, da bi lahko letos poleti zapustil Pariz z brezplačnim prestopom, če ne podpiše nove pogodbe, je dvakrat prizadel leseno, enkrat pa ga je PSG zaman odložil. uspeh.