Josip Iličic iz Atalante doseže odličen gol za Slovenijo

V desetih minutah prvega polčasa se je Slovenija v soboto znašla v luknji z 2: 0, zahvaljujoč oporniku Rusa Artema Dziube.

Atalanta Josip Ilicic je le minuto po drugem zadetku Dziube danes z enajstim mednarodnim golom, vrhunskim prvim golom z roba 18-metrskega kazenskega prostora, znižal prednost Slovenije.

Na žalost Iličića in Slovenije je bil cilj maskote Atalante vse, kar je ekipa lahko zbrala, saj je izgubila z 2: 1. Rus Rus Stanislav Cherchesov je po zmagi na vrhu skupine H v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, potem ko je v začetku tega tedna na uvodni tekmi kvalifikacij premagal Malto s 3: 1.

Slovenija, ki jo trenira Matjak Kek, je po zmagi nad Hrvaško z 1: 0 na prvi tekmi mednarodnega premora druga v skupini H. Kot veteran mednarodne arene je Iličič trenutno najvišji strelec na slovenski strani, nanj pa se bodo močno zanašali, ko se bo njegova država tretjič in prvič po letu 2010 uvrstila v finale svetovnega pokala, ko je v skupini končal na tretjem C za ZDA in Anglijo.

33-letnik je užival najbolj produktivno obdobje svoje kariere od prihoda v Atalanto leta 2017, kjer se je uveljavil kot ključni igralec Giana Piera Gasperinija. Na 141 tekmah za Bergamo je Iličič dosegel 55 golov in 37 podaj, odigral je ključno vlogo pri potisku Atalante v kvalifikacije za ligo prvakov, moštvu je dosegel pet ligaških golov in osem podaj.

Atalanta je trenutno na četrtem mestu, za Napolijem zaostaja dve točki, po mednarodnem premoru v soboto, 3. aprila, pa se bo pomerila z Udinesejem.

READ  ZDA in Slovenija o "izključitvi nezaupnih prodajalcev" iz 5G, Telecom News in ET Telecom