Jeza Paris Saint-Germaina z 2: 1: Kylian Mbappe je po spornem koncu VAR zadel enajstmetrovko Novice o nogometu

Kylian Mbappe je s prepozno enajstmetrovko prekinil niz štirih tekem za Paris Saint-Germain brez zadetkov, kar je Capitalu pomagalo do pet točk prednosti z zmago nad Angersjem z 2: 1.

Francoski napadalec je tri minute pozneje zakopal svoj udarec z udarcem, Danilo Pereira pa je preklical uvodni del prvega polčasa Angela Fulkinija in PSG-ju podaril 27 točk iz 10 tekem.

Pregled VAR je PSG prepozno kaznal zaradi rokometa Pierricka Capelleja, Parc des Princess pa je bil razočaran, saj je Angers, ki je bil v prvem polčasu najboljši, s 16 točkami končal na četrtem mestu.

Drugo mesto RC Lens potuje v nedeljo v Montpellier.

Slika:
PSG zaostaja v Park des Princess

“Nikoli ne obupamo, danes je pomembno zmagati,” je dejal Colin Takpa. “Kylian je nocoj res odigral ključno vlogo.”

Brez južnoameriških reprezentantov Lionela Messija in Neymarja, ki sta v četrtek igrala v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo z Argentino oziroma Brazilijo, se je PSG boril in idej je bilo malo.

Jeza je prišla v vodstvo v 36. minuti, ko je Fulkini žogo vrgel iz pikčastega križa Sofianea Bofola.

V 63. minuti je Juan Bernard zamenjal Abduja Dialla za prvi nastop po poškodbi kolena pred več kot letom dni.

Danilo Pereira navdušuje velikost PSG -ja s solidnim naslovom
Slika:

PSG ni imel navdiha in ni mogel prinesti nevarnosti na območje za gledalce, a je v 69. minuti Ander Herrera našel veleposlaništvo na desni in poslal lep predložek Pereiri, ki je odšel domov, da bi izenačil za francoskega napadalca.

V 87. minuti je bil Cap Riccio Pochettino potisnjen na stran in nagrajen, Capello pa se je zdel z glavo Mora Icardija, zaradi česar je bil Embape dovolj tih, da je spremenil strel za peti ligaški gol v sezoni.

READ  Srebrnič tudi proti Gorici v modri majici: "Po takšni zmagi ekipa začne verjeti vase"

Jezen branilec Romain Thomas je kadil na VAR -u, češ da je Icardi že prej govoril o njem slabo.

“Utrujen sem od tega, da bi bil bolan pri VAR -u. Milijoni ljudi so vanj vlagali in ne vedo, kako bi ga uporabili. Icardi me je poslabšal, pred tarčo je uporabil svoje negativce,” je dejal.

Bundesliga: Pebu sije, ko Hofenheim uniči debelo črevo

Dennis Geeker in Georgino Rutter praznujeta zmago Hoffenheima
Slika:

Ihalas Bebu je podvojil gol Hofenheima in s 5: 0 postavil na osmo mesto v Bundesligi.

Krilni napadalec Toga Christoph Bamkardner je skupaj z Dennisom Geigerjem in Stephenom Porschejem udaril na obe strani odmora in Hoffenheimu s sedmih tekem potisnil 11 točk na sedmo mesto v Köln.

Pepo je v 31. minuti izpostavil gostitelje, vratar Timo Horn pa je prišel po boljši zaključek po igri z Andrzejem Kramarićem.

Krilni nogometaš Toga je v drugem polčasu s štirimi minutami podvojil vodstvo, pri čemer je hrbet mreže s hrbtenico našel s križa Kevina Akbokume.

Christoph Bamkardner je kladivo spustil z dna dve minuti po tem, ko je David Raum zbral zmanjšanje, preden je v zadnjih 15 minutah končal krog Geigerja in Porscheja.

Vodilni Bayern München s 16 točkami iz sedmih tekem v nedeljo potuje v drugo uvrščeni Bayern Leverkusen.