James, trojni dvojček Westbrook, se konča v skeču Lakers 5

HOUSTON – LeBron James in Russell Westbrook sta v torek zvečer v trojnih dvojčkih in Los Angeles Lakers zmagala nad Houston Rockets s 132:123.

“Najteže je v tej ligi zmagati,” je dejal James. “Torej, ko zmagate, tega ne boste jemali kot naročilo.”

James ima za svoj tretji trojni dvojček v tej sezoni 32 točk, 11 skokov in 11 podaj, to je njegova peta zaporedna tekma z 30 točkami. Westbrook je v svoji sedmi sezoni dosegel 24 točk z 12 skoki in 10 asistencami.

Houston je bil obtičal večino noči, a je bilo prepozno, da bi James Lakers pobegnil in prinesel Rocketsom peti zaporedni poraz.

“Mislim, da je velik napredek, da se lahko skupaj borimo proti temu in končamo tako, kot smo naredili z LeBronom in Rusom, in ga pripeljemo domov,” je dejal pomočnik trenerja David Fistall. Peta zaporedna tekma za trenerja Franka Voguea zaradi protokola Covid-19.

V dveh minutah do konca je bil najboljši strelec Houstona John Green podrl ena od raket, ko je bil James povabljen, da bi izvedel gologlavca v zanki. Toda Lockers so razpisu izpodbijali in izkazalo se je obratno. Carmelo Anthony je nekaj sekund pozneje dosegel trojko in povečal vodstvo na 120-116.

James je nato dodal dva prosta meta, njegov zakucavanje z eno roko po preobratu v Houstonu pa ga je spremenilo na 124-116 v manj kot 90 sekundah.

Kevin Porter Jr. je Houstona dosegel na tri točke do petih, James je znova zadel in povečal vodstvo na 126-119 z manj kot minuto do konca. Nato je James izvedel štiri proste mete in si zagotovil zmago.

“Počutim se, kot da sem trenutno v dobrem napadalnem območju,” je dejal.

READ  Olimpija in Mura, POZOR! Je MARIBOR napovedal začetek prevlade?! Camoranesi je našel NOVO OROŽJE!

Green, drugi skupni izbor na naboru letos, je vodil Rockets s 24 točkami, potem ko je zaradi poškodbe stegna izpustil 15 od zadnjih 16 tekem.

“Pričakovali smo zmago,” je dejal trener Houstona Stephen Silas. “Nismo imeli težav, da smo se zavzeli za te fante in se nismo umaknili. Imeli so nekaj odličnih igralcev, ki so igrali zelo dobro. Rus s trojnimi dvojčki, LeBron in Melo s trojnimi dvojčki sta opravila svoje. Bilo je težko.

Anthony je čez noč na klopi dosegel 24 točk, ko je James začel na sredini, velika moža Dwight Howard in Diandre Jordan pa nista igrala.

James je dejal, da je to prvič, da je začel na sredini na kateri koli ravni košarkarske igre.

“Nikoli v življenju še nisem igral centra,” je dejal. “Vedno bom na krilu ali obvladal žogo.”

Fistale je pohvalil Jamesa za vsestranskost, ki jo je v torek zvečer pokazal v svoji vlogi.

“Ta tip je neverjeten,” je dejal. “Vsi košarkarji imamo veliko srečo, da vidimo to, kar vidimo s tem človekom.”

Lakersi so povedli z zadnjih petimi točkami tretje četrtine in končali na četrtem mestu s 6-0, 103-92 v 11 minutah.

Green je sledil Houstonu in ustvaril dve trojki pri rezultatu 10-2, kar je zmanjšalo zaostanek na 105-102.

Potem ko je na zadnjih 12 tekmah izpustil zaradi poškodovanega stegna, ima Porter 22 točk in devet podaj. Christian Wood je dosegel tudi 22 voženj.

Josh Christopher je v tretji četrtini izenačil v manj kot minuti. Toda Lakersi so imeli zadnjih pet točk v četrtfinalu, Westbrook je v četrti četrtini vodil s 97:92 s 3 točkami prednosti. Westbrook je pokazal na klop LA in se široko nasmehnil, ko je po strelu odšel z igrišča.

READ  5 najboljših evropskih igralcev iz kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 ta mesec

Nasveti

Lockers: Fistale je dejal, da je Vogel blizu vrnitve, vendar ni prepričan, kdaj se bo lahko ponovno pridružil ekipi. Trevor Ariza, Kent Pacemore, Austin Reeves in Rajon Rondo so tekmo zamudili zaradi etike zdravja in varnosti. Wayne Ellington je tekmo izpustil zaradi bolezni, za katero ekipa pravi, da ni povezana z Govt-19.

Rakete: DJ. Augustine, Kenyon Martin Jr., Garrison Mathews in Jay Sean Tate so zaradi etike zdravja in varnosti izpadli.

Kupe v košarki

Gimnastičar Simon Byles, dobitnik zlate olimpijske medalje, se je pred tekmo udeležil prve promocije ekipe v dobrodelne namene. Piles ni izvedel prostega meta, a je lastnik Rockets Tillman Ferditta v svojem imenu fundaciji ekipe podaril še 1000 dolarjev za trud.