Izšel olimpijski košarkarski turnir v Tokiu 2020

Istanbul – Žreb olimpijskih košarkarskih iger za ženske in moške v Tokiu 2020 je potekal v torek v švicarskih Mišah.

“Veselimo se, da bomo julija v japonski prestolnici uživali med najboljšimi košarkarji sveta,” je na slovesnosti dejal generalni sekretar FIBA ​​Andreas Jacquelis.

Povedal je, da FIBA ​​(Mednarodna košarkarska zveza) upa, da bo racionalizirala olimpijski košarkarski turnir na podlagi tesnega partnerstva z Mednarodnim olimpijskim komitejem (MOK) in tokijskim organizacijskim odborom za olimpijske in paraolimpijske igre (Tokio). Lastna, dokazana operativna sposobnost v zadnjih sedmih mesecih. “

Za turnirje je bil vzpostavljen nov turnirski sistem, narodi pa so bili razdeljeni v tri skupine po štiri ekipe.

“Ekipi sta se uvrstili na prvo in drugo mesto v vsaki skupini, tri najboljše ekipe v skupinskem delu pa se uvrščajo v finale,” so sporočili s FIBA.

Osem moških ekip iz Nigerije, Argentine, ZDA, Irana, Japonske, Francije, Španije in Avstralije se je že uvrstilo na olimpijsko košarkarsko prvenstvo v Tokiu 2020 za moške skozi svetovno prvenstvo FIFA 2019.

Preostala štiri mesta bodo zasedli zmagovalci olimpijskih kvalifikacij FIBA ​​(OQT), ki bodo na sporedu od 29. junija do 4. julija v Beogradu, v državi Victoria v Kanadi, razcep na Hrvaškem, v Kanasu v Litvi in ​​Beogradu v Srbiji.

Dvanajst ženskih ekip se je uvrstilo na lanski olimpijski košarkarski turnir za moške v Tokiu 2020 prek štirih olimpijskih kvalifikacij za ženske FIBA.

Moška tekma bo od 25. julija do 7. avgusta, ženska pa od 26. julija do avgusta. 8.

Tekma, ki je bila prvotno načrtovana za julij lani, je eden izmed številnih športnih dogodkov, ki so bili zaradi Govta-19 prestavljeni po vsem svetu.

Olimpijske igre so bile prestavljene s 23. julija na 8. avgust.

READ  RDL danes - Kolesarjenje: Rocklixova turneja pritegne pozornost slovenskih športnikov

* Moška konkurenca privablja:

– Skupina a. Zmagovalec Irana, Francije, ZDA in OQT Victoria (Kanada, Kitajska, Češka, Grčija, Turčija, Urugvaj)

– skupina B. Zmagovalec Avstralije, Nigerije, razdelitve OQT (Brazilija, Hrvaška, Nemčija, Mehika, Rusija, Tunizija) in zmagovalca OQT Beograda (Dominikanska republika, Italija, Nova Zelandija, Portoriko, Senegal, Srbija)

– skupina c. Zmagovalec Argentine, Japonske, Španije in OQT Canas (Angola, Koreja, Litva, Poljska, Slovenija, Venezuela)