Italijanska zmaga v Söldnu, Hrovatova takoj za najboljšimi

Italijanka Marta Bassino je zmagovalka prvega veleslaloma v novi sezoni svetovnega pokala v alpskem smučanju. Drugo mesto je osvojila njena rojakinja Federica Brignone, tretja je bila Slovakinja Petra Vlhova. Razlog za zadovoljstvo lahko po prvem preizkusu najdemo tudi v slovenskem taboru, saj je Meta Hrovat preizkušnjo končala na odličnem šestem mestu, do točk pa je prišla tudi Ana Bucik, ki je bila 21..

Italijan je uvodno preizkušnjo v Söldnu opravil najbolje Marta Bassino, ki se je že v prvi vožnji znašla v slabi vidljivosti, v finalu pa je odbila vse napade tekmecev in se veselila zmage. Štirinajst stotink za lanskim najboljšim veleslalomistom Federica Brignone, tretji je bil Slovak Petra Vlhova (+1,13).

V drugi vožnji so se pomerili trije Slovenci. Dala je vse od sebe Meta Play, ki je po prvi vožnji zasedla 13. mesto, v drugi vožnji pa z ofenzivno vožnjo povedla, ko je prišla do cilja in končno osvojila šesto mesto (+2,47).

Hrovatova se je iskala v prvi vožnji

” Danes je bil zelo zanimiv ali razgiban dan, saj moj prvi tek ni bil najboljši. Nekako sem iskal celotno vožnjo. Nekako v glavi nisem imel prave ideje, kako bi dobro vodil progo. Vesela sem, da mi je v drugi uspelo pokazati boljšo vožnjo, tako da je na koncu lep rezultat, ” je bila z dosežkom zadovoljna Hrovatova.

Bucikova in Robnikova sta upala na kaj več

Spet je prišla do točk Ana Bucik, ki je osvojila 21. mesto (+5,37), najboljša Slovenka po prvem delu Tina Robnik (12.) je v finalu odstopil. Bucik je želel več: ” Danes bi želel boljše smučanje, mislim, da sem sposoben veliko več, kot sem pokazal. Res je, da so bile razmere izredno težke in da v zadnjih tednih ni šlo vse po načrtih, bi pa rad videl boljše smučanje, ne glede na vse. Upam, da bom to pokazal na prihodnjih tekmah. “

READ  Na Poljsko s tremi goli, za zimsko sezono v igri več scenarijev #video #photo

” Škoda teh napak v drugi vožnji, da sem nato odstopil. V nekaterih delih sem našel tiste resnične občutke, v nekaterih pa še ne. Vsekakor lahko sprejme nekaj pozitivnih stvari, zagotovo pa sem razočaran nad odstopom. Pozitivno bom nadaljevala z naslednjimi treningi in poskušala priti v boljšo formo, ” je obžalovala Robnikova.

V prvi vožnji je zastopala tudi slovenske barve Neja Dvornik, ki je bil za finale (48.) prepočasen z zaostankom 5,13.

V nedeljo bo na sporedu tudi moški veleslalom, kjer bodo prav tako iskali svojo priložnost Jean Kranjec v Štefan Hadalin.