Inter je polnil mrežo Shakhtarja za finale proti Sevilli

Lautaro Martinez je med letošnjimi strelci prvič v tej sezoni v Evropski ligi. Foto: EPA

Edini zadetek v prvem polčasu je bil v 19.. minut dosežen Lautaro Martinez z glavo po podaji Nicola Barelle na desni strani. To je bila tudi prva priložnost tekme Interja. Shakhtar je imel žogo nekaj časa v svoji posesti, a ni ogrožal gola Samir Handanović.

Drugi gol je bil dosežen tudi z glavo, v 64.. minut je po strelu iz kota zatresel mrežo Danilo D’Ambrosio. Spet je mimo Barelle. Deset minut kasneje je po napaki Tarasa Stepanenka z roba kazenskega prostora na tleh še drugič v polno meril Martinez. Argentinec je bil mimoidoči štiri minute pozneje in strelec Romelu Lukaku z diagonalnim strelom nekoliko v desno.

Belgijec, ki se je tega tekmovanja razveselil že deseto zaporedno tekmo, je na 83. mestu. minut spet zadeti. Silovito je potegnil skoraj s sredine igrišča, se otresel branilcev in s strelom med nogami podrl vratarja Andrijo pJAT.

Shakhtar v prvem polčasu niti ko enkrat ni streljal na okvir vrat. V 62. minut je Mlajši Moraes je žogo poslal naravnost v Handanovića.

Gol Martineza za vodstvo Intera proti Shakhtarju

Priložnost za prve lovorike po letu 2011
Milan je v desetih letih odigral svoj prvi evropski polfinale in tako osvojil ligo prvakov. Leto pozneje so se veselili zadnjih lovorik, ko so slavili v italijanskem pokalu.

Obe ekipi sta bili pred to tekmo v odlični formi. Shakhtar pod portugalskim trenerjem Luisom Castrojem ni izgubil 11 tekem zapored. V ligi Europa je izločil Benfiko (2: 1, 3: 3), Wolfsburg (2: 1, 3: 0) in Basel (4: 1). Interja ni uspel preskočiti, zato je na enem nastopu ostal v finalu evropskega pokala. Leta 2009 je po zmagi nad Werderjem Bremenom osvojil pokal Uefe.