Indijska namiznoteniška igralka Manika Patra je na najnovejši svetovni lestvici Ittf dosegla najvišjo uvrstitev v karieri.

K njegovemu vzponu je pripomogla Patrina zgodovinska kampanja v Azijskem pokalu, saj je na lestvici pridobil 175 točk. Dosegel je polfinale dveh tekmovanj WTT na Madžarskem in v Sloveniji.

Indijska zvezdniška teniška igralka Manika Patra je uživala v zgodovinskem letu 2022 in zdaj žanje sadove, saj se je na svetovni lestvici Mednarodne namiznoteniške zveze (ITTF) povzpela za tri mesta in dosegla rekordno 35. mesto v karieri.

27-letnica je novembra postala prva Indijka, ki je osvojila medaljo na Azijskem pokalu 2022, ko je v obračunu za bronasto medaljo premagala šesto igralko sveta Japonko Hino Hayato in si zagotovila mesto na stopničkah v Bangkoku.

To je bila impresivna kampanja iz Patre, saj je med turnirjem premagala svoje višje rangirane nasprotnice, v prvem dvoboju premagala sedmo igralko sveta Kitajko Chen Jingdong in v četrtini premagala 23. igralko sveta Su-Yu Chen iz Kitajskega Tajpeja. finale. .

Njegova zgodovinska kampanja v azijskem pokalu je prispevala k njegovemu vzponu, saj je na lestvici pridobil 175 točk. Dosegel je polfinale dveh tekmovanj WTT na Madžarskem in v Sloveniji.

“Nastop na Azijskem pokalu iger Commonwealtha 2018 je bil zagotovo eden mojih najboljših. Uživala sem v svojem nastopu in bila sem zelo samozavestna,” je Manika povedala za PTI.

Medalja Azijskega pokala je prišla po vrnitvi domov praznih rok z iger Commonwealtha leta 2022 v Birminghamu. Pred štirimi leti je na Gold Coastu osvojil štiri medalje, vključno z dvema zlatima, v nizu brez primere.

Ta konec tedna bo nastopil na azijskih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Dohi. Kasneje ta mesec bo v Dohi na WTT Challengerju, nato pa bo naslednji mesec nastopil na WTT Star Challengerju v Goi.

Na lestvici moških je G Sathyan na 39. mestu, veteran Sharad Kamal pa je zdrsnil za 3 mesta na 47. mesto.

READ  🇸🇮 Slovenija: RTVSLO razmišljala o odstopu od Evrovizije 2023