Iličić je do nove zmage ostal brez tekme, AC Milan tudi brez Ibrahimovića

Nogometaši Parme in Beneventa so se v 10. krogu italijanskega prvenstva brez zadetkov razšli. Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić igral celotno tekmo za Parmo, medtem ko je bila današnja tekma med Udinesejem in Atalanto Josip Iličić preseljeno zaradi razmočenega in neprimernega igrišča v Vidmu. V večerni tekmi je AC Milan brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića premagal Sampdorijo in prednost obdržal na prvem mestu.

Vodilni Milan je v Genovi z 2: 1 premagal Sampdorijo. Prvi zadetek za moštvo iz prestolnice Lombardije je v izdihljajih prvega polčasa po enajstmetrovki dosegel Franck Kessie, Samuel Castillejo pa je v 77. minuti povišal na 2: 0. Albin Ekdal je v 82. minuti znižal na 1: 2.

Velik preobrat Juventusa, ki je zaostajal do 77. minute

Spezia in Lazio sta v soboto odprli deseti krog italijanskega prvenstva. Velikan iz Rima se je veselil zmage z 2: 1, prvi je zatresel mrežo domačih Ciro Immobile. Sledil je vznemirljiv obračun mesta v Torinu. Juventus se je spopadel z neuspehom, ko so Bullsi vodili z 1: 0 do 77. minute. Sledilo je izenačenje, Američan pa je zadel v polno Weston McKennie, v predzadnji minuti rednega dela pa je izkušen branilec Leonardo Bonucci poskrbel za preobrat, s katerim je branilec naslova vodil Milan, ki bo v nedeljo odigral tekmo 10. kroga in se približal trem točkam zaostanka.

Achraf Hakimi je dres dvignil po drugem zadetku tekme in ga posvetil v spomin na nedavno preminulega rojaka Mohameda Abarhouna.

Inter je s pomočjo slovenskega vratarja Samir Handanović, ki je branil celo tekmo, doma premagal Bologno in obdržal drugo mesto na lestvici.