IIHF – Francija primerna za napredovanje

Načrtovalci skupine B svetovnega prvenstva v hokeju na ledu IIHF 2022, divizije I, skupine B so uporabili kristalno kroglo kot zmagovalno tekmo Francije proti Sloveniji na tekmi zadnjega dne. V nadaljevanju je bila Slovenija neporažena na štirih tekmah, nasprotnika je premagala s 26:10, Francija pa je izgubila le eno tekmo, ki se je končala v korist Ukrajine v podaljšku.

K ognjeni juhi se je v tekmo uvrstil Francoz Tomas Simonson s sedmimi goli in 13 točkami, drugi pa je bil Slovenec Marcel Mahkovவெk s 3 goli in 10 točkami. +10 ocena. Skratka, dve najbolj razširjeni jurišni orožji se spopadata za promocijo.

Ta igra se je izkazala kot triler te ravni tekmovanja.

Jordan Herv se je mučil pred slovensko mrežo in se je lahko povzpel na krov s Francijo v prvi tretjini, ko je prejel lepo podajo Thea Greffa po prejetem dolarju Simonsona. Bilo je 5:25 in po drugem zadetku Francije v deveti minuti je bil Hervவ் spet na Johnnyjevem mestu, ki je na hitro popravil zapestje po modri črti Antoinea Fermina. . Slovenija se je odzvala, saj je bila ena ekipa osupla in se osredotočila na zaustavitev preostale krvavitve prvega obdobja.

Ne glede na to, kakšne spodbudne besede slovenski selektor Lovro Bajk najde v prvem polčasu, se na koncu obrestujejo. Ekipa je bila videti kot na misiji izven vrat, v tretji minuti pa je Jure Bowes prebil francosko obrambo in ga je prestregla palica francoskega branilca, ko je videl njegov poskus odbojnega strela. V zadnjem trenutku je francoskemu zlatemu zdrsnil Antoine Keller.

V četrti minuti tretje tretjine je Miha Persik med močno igro zadel z desnega kroga v odbito sredinsko režo in v igri so se nadaljevale priložnosti, ki sta jih ustvarili obe ekipi. Slovenija je kljub temu preživetju igrala previdno ob Franciji, saj nobena od ekip ni bila pripravljena dokazati nevarne napake.

READ  Zvezdnik Tottenhama 'Sramota' je Condeja 'več izpustil po V Muri

Aja, končno se je nekaj naredilo.

Francoz Greff je ob ohranjanju nadzora nad lovcem v slovenski coni prejel zapleteno podajo Bluelinea in na Bluelineu našel branilca Maxima Corvesa samega. Corvஸ்s je izkoristil promet, ki ga je ustvaril Simonson pred mrežo, ki mu je očitno zaprl vid, saj je pritegnil jezo dveh slovenskih branilcev in vrgel zapestno raketo, ki je bila primerno položena na ramo slovenskega interneta Luce Colea. Po več kot šestih minutah igre se je intenzivnost povečala na vseh področjih, saj je bila Francija v polarnem položaju.

Slovenija si je ustvarila kar nekaj priložnosti, a vse do zadnje minute tekme ni mogla spraviti denarja v mrežo. Še naprej so dajali vse od sebe, da bi ustvarili pritisk, vendar je Francoz držal stran z dovolj časa, da jo je zdrsnil v osrednji led, in jo vsaj vlil, da je pojedel zadnje sekunde. Namesto tega je s polovice francoskega ledu poskušal zadeti prazno mrežo, napadel vratnico in v 10 sekundah privedel do pomembnega spopada v francoskem območju. Navsezadnje je Francija zmagala iz oči v oči in zadnjih 10 sekund je bilo porabljenih za potiskanje po francoski gol črti, kar je pripeljalo do hitrega izstopa ekipe s klopi, medtem ko je sirena ropotala s palicami, rokavicami in čeladami. Vrženo povsod.

Z rahlo razliko je Francija napredovala v najustreznejši tekmi turnirja.

Z dvema goloma in nekaj obrambne igre s sklopko je bil Hervவ் imenovan za kapetana Francije, ki se je izkazal za najmočnejšega v svoji postavi s Cruyffom in Simonsonom.