Hrvaški rokomet pade na Madžarsko v Wessspramu

1. maj 2021 – Hrvaški rokomet je v soboto v Wesprmu (22:26) padel na Madžarsko v evropokalu EHF.

Sobota – 26:22 (9:10) Moška rokometna reprezentanca Hrvaške je v Wesprmu v evropokalu EHF premagala Madžarsko. V Osijeku 31:27 je Hrvaška slavila proti istemu nasprotniku.

Po dveh zmagah proti Slovaški je Hrvaška izgubila brez svojih najboljših igralcev. Ves čas tekme so bile ekipe izenačene, na koncu pa so se gostitelji bolje odrezali in prišli do dveh točk.

Hrvaška je do 52. minute vodila z 22:19. Kavboji so imeli tudi tri zadetke prednosti (8: 5, 15:12), vendar so bile na koncu odločilne izkušnje Madžarske, ki je igrala z najmočnejšo ekipo proti Hrvaški.

Kubik je za Hrvaško dosegel pet zadetkov, Kusan, Pavlovič, Lucin in Cepedič pa po tri zadetke. Hrvaška mora še pred koncem tekme odigrati preloženo tekmo proti Španiji.

To je prvi poraz Hrvaške v skupini Europokala EHF s štirimi doslej zmagami. Madžarska ima na šestih tekmah pet zmag in en poraz. Španija ima na tretjem mestu dve točki, Slovaška pa nobene.

To je tretja tekma Hrvaške v štirih dneh. Hrvaška je v začetku tega tedna v Varastinu nadaljevala zmagoviti niz proti Slovaški (32:24, 26:23).

Če želite spremljati najnovejše športne novice na Hrvaškem, spremljajte ekskluzivno stran DCN.

Če želite izvedeti več o športu na Hrvaškem, Klikni tukaj.