Hrvaška ženska rokometna reprezentanca na svetovnem prvenstvu v Španiji žreba skupino G

13. avgust 2021 – Hrvaška rokometna reprezentanca izžreba skupino G na svetovnem prvenstvu v Španiji decembra letos.

Na svetovnem prvenstvu, ki bo letos v Španiji potekalo od 2. do 19. decembra, bo hrvaška rokometna reprezentanca igrala v skupini G, s svojimi tekmovalci kot drugo predstavnico iz Azije ter prvim in tretjim predstavnikom iz Južne in Srednje Amerike. Žreb pri Castellanu je bil odločen v petek.

Hrvaška je bila zmagovalka žreba in je na koncu v prvem krogu izločila vse ostale evropske selekcije. Hrvaški tekmeci v Španiji bodo od 15. do 25. septembra izhajali na azijskem celinskem prvenstvu v Jordaniji, v Južni in Srednji Ameriki pa od 5. do 9. oktobra v Paragvaju.

Južna Koreja je na zadnjem azijskem prvenstvu osvojila naslov prvaka, Japonska pa je bila na drugem mestu, kar je videti, s kom se bo Hrvaška pomerila. Kitajska je osvojila bron, na drugem mestu je bil Kazahstan.

V Južni in Srednji Ameriki se v skupini Hrvaška pričakuje Brazilija. Poleg Brazilije so po vrednosti Argentina, Paragvaj in Čile.

Svetovno prvenstvo v rokometu za ženske leta 2021, na katerem sodeluje 32 reprezentanc, se bo igralo v Castell ன் n, Dor வி vije, Lyria in Gronollers.

Hrvaška rokometna reprezentanca je na lanskem evropskem prvenstvu osvojila bronasto medaljo. Nizozemska bo poskušala braniti naslov svetovnega prvaka od leta 2019 dalje.

Skupina F: Danska, Azija 1, Tunizija, Kongo

READ  Belgijske mačke trepetajo za četrtfinale evropskega košarkarskega prvenstva

Skupina G: Hrvaška, Azija 2, Južna Amerika 1, Južna Amerika 3

Skupina H: Španija, Avstrija, Južna Amerika 2, Azija 6